Macron apeloval na rodičov, aby deťom zakázali účasť na protestoch. Je to vaša zodpovednosť, odkázal

Emmanuel Macron
Emmanuel Macron. Zdroj: Yves Herman/Pool via AP

Francúzsky prezident Emmanuel Macron v piatok predčasne opustil summit EÚ v Bruseli, aby predsedal mimoriadnemu zasadnutiu vlády v Paríži o prebiehajúcich nepokojoch po celom Francúzsku.

Rodičov vyzval, aby nedovolili svojim deťom zúčastniť sa na výtržnostiach, a na sociálne siete apeloval, aby odstránili „najcitlivejší obsah“ súvisiaci s nepokojmi. Informuje o tom TASR na základe správ agentúr AFP a AP.

Nie je to vec štátu

Podľa Macrona približne tretinu z takmer 900 zadržaných výtržníkov počas uplynulej noci tvorili "mladí alebo veľmi mladí ľudia".

„Je zodpovednosťou rodičov, aby ich deti zostali doma,“ povedal novinárom po zasadnutí vlády a dodal, že „nie je vecou štátu robiť to za nich“.

Prečítajte si tiež:

Podľa neho nepokoje nepriamo podporujú aj sociálne siete, pretože výtržníci sa vo veľkej miere organizujú prostredníctvom nich. „Občas máme pocit, že (mladí výtržníci) sa na uliciach správajú, ako keby boli vo videohrách, ktoré ich takto vnútorne otrávili,“ vyhlásil francúzsky prezident.

Zranených je množstvo policajtov

Nepokoje zasiahli celé Francúzsko po tom, čo v utorok počas cestnej kontroly policajt v Nanterre na predmestí Paríža zastrelil 17-ročného mladíka severoafrického pôvodu.

Demonštranti aj počas uplynulej noci v uliciach mnohých miest vytvorili barikády, podpaľovali autá a na policajtov hádzali pyrotechniku. Polícia odpovedala vodnými delami a slzným plynom. Počas tretej noci nepokojov utrpelo zranenia najmenej 200 policajtov.

Pozrite si príspevok o poslednej noci protestov vo Francúzsku:

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Krimi

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.