V Rakúsku odsúdili stredoškolského pedagóga za sexuálne zneužitie maloletých

Reflex
Zdroj: TASR/AP

Muž sa k trestnej činnosti priznal.

Za sexuálne zneužitie maloletých odsúdili v pondelok v dolnorakúskom Korneuburgu bývalého pedagóga (37) gymnázia z okolia Viedne na štyri roky väzenia a na umiestnenie v zariadení pre duševne chorých páchateľov. Súdny znalec totiž upozornil na poruchu osobnosti a sexuality obžalovaného.

Súd zároveň zakázal mužovi na päť rokov výkon povolania a zaviazal ho uhradiť bolestné vo výške po 2000 eur každému z poškodených.

Obžalovaný sa zodpovedal nielen zo sexuálneho zneužitia maloletých, ale okrem iného aj zo zneužitia úradného postavenia a pornografického stvárnenia maloletých. Na zväčša neverejnom konaní sa v súdnej sieni k trestnej činnosti priznal.

Obžalovaný využil právo posledného slova pred vynesením rozsudku, aby vyjadril poľutovanie nad vlastným konaním, vyplýva z informácií rakúskeho verejnoprávneho rozhlasu ORF.

V zdôvodnení výšky trestu súd podčiarkol vážnosť trestnej činnosti i jej opakovanie v období rádovo týždňov a pripomenul nevyhnutnosť terapie muža, ktorý bol doteraz bezúhonným občanom a navyše sa k zločinom priznal.

Rozsudok nie je zatiaľ právoplatný, ani žalobkyňa, ani obhajkyňa sa k verdiktu súdu totiž nevyjadrili.

KORNEUBURG/TASR

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

Dôležité udalosti