Na dovolenku v Španielsku nikdy nezabudnú. Britskí rybári chytili v rieke Segre obrovského sumca

Na dovolenku v Španielsku nikdy nezabudnú. Britskí rybári chytili v rieke Segre obrovského sumca
Kapitálny úlovok rybárov. Zdroj: profimedia.sk/SWNS

Mladí muži z Británie zažili netypickú dovolenku v Španielsku. Povaľovanie na pláži vynechali a vyrazili na rybolov. Traja kamaráti nemohli ani tušiť, čo sa im podarí uloviť – obrovského 110-kilogramového sumca.

Rybu ulovili neďaleko mesta Mequinenza v rieke Segre. Vytiahnuť obrovského sumca z vody na pevninu im trvalo až 40 minút. Muži sa so svojím úlovkom odfotografovali a vrátili ho späť do vody, informuje Lad Bible.

„Ani som si neuvedomil, aké to bolo úžasné, kým ma na druhý deň ľudia z dediny nepotľapkávali po pleci,“ hovorí jeden z mužov.

​Ulovená ryba s hmotnosťou 110 kilogramov váži dvojnásobne viac ako priemerný sumec. Má dlhé sivé telo, veľké oči a viac ako 250-tisíc chuťových pohárikov. Typické sú aj dlhé „fúzy“, ktoré využíva pri love.

Peter Irwin zo spoločnosti Monster Catfishing Tours, ktorá organizovala rybársky výlet, bol tiež na rybačke s Britmi. Tvrdí, že ide o vzácnu chvíľu, ktorá sa vyskytne len raz za život. "Naozaj to bol ich šťastný deň. Na prvýkrát zvyčajne neberiem ľudí na ryby, ale trvali na tom,“ dodáva.

Rybárska sezóna je v plnom prúde. Pozrite si archívnu reportáž: 

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Zaujímavosti

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.