Blížia sa posledné dni Twitteru? Meta prichádza s novou identickou sociálnou sieťou

Twitter bude mať silnú konkurenciu.
Twitter bude mať silnú konkurenciu. Ilustračná snímka. Zdroj: Profimedia.sk

Twitter bude mať novú silnú konkurenciu. Spoločnosť Meta od štvrtka (6.7.) spustí novú komunikačnú sociálnu sieť Threads.

Nová aplikácia bude dostupná na Apple App Store a údajne bude prepojená s Instagramom, pričom by mala byť podobná ako Twitter. „Toto je posledný krok v súperení medzi šéfom Meta Markom Zuckerbergom a majiteľom Twitteru Elonom Muskom,“ píše BBC.

Musk nedávno pre používateľov obmedzil počet tweetov, ktoré si môžu za deň pozrieť a od augusta bude spoplatnená obľúbená funkcia „Tweetdeck“.

Prečítajte si tiež:

Bez obmedzení a poplatkov

Zuckerberg využil situáciu a prichádza tak s alternatívou pre používateľov Twitteru, ktorí sa rozhodnú sociálnu sieť z dôvodu obmedzení prestať používať. Meta Threads by pravdepodobne mala byť bezplatná a nemala by mať nijaké limity týkajúce sa počtu príspevkov.

Skutočnosť, že bude prepojená s Instagramom, je pre Twitter ohrozujúca – Threads tak nezačína od nuly, ale bude mať prístup k stovkám miliónov existujúcich účtov.

Muskovi nepomáha ani nová aplikácia Bluesky od bývalého šéfa Twittera Jacka Dorseyho, ktorý tvrdí, že po zavedení nových obmedzení na Twitteri jeho aplikácii rekordne stúpol počet používateľov.

Pozrite si archívnu reportáž o prevzatí sociálnej siete Twitter Elonom Muskom: 

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Sociálne siete

Dôležité udalosti