V obľúbenej dovolenkovej destinácii sa už na pláži nenajete. Hrozí drakonická pokuta

Nové nariadenie obsahuje až 23 zákazov.
Nové nariadenie obsahuje až 23 zákazov. Ilustračná snímka. Zdroj: Profimedia.sk

V obľúbenej dovolenkovej destinácii v sardínskom meste Sant'Antioco vyšli nové nariadenia, ktoré domácim či turistom zakazujú napríklad jesť alebo stanovať na pláži. Za ich porušenie hrozí pokuta vo výške až 500 eur.

Primátor mesta Ignazio Locci podpísal nové zákazy o aktivitách na pláži, ktoré obsahujú 23 bodov a platia od 5. júla. Miestni najviac kritizujú zákaz o jedení. Primátor sa tak chce vyhnúť znečisteniu pláží odpadkami, ktoré tam turisti po sebe často zanechávajú, informuje Today.it.

Loccimu prekážali najmä veľké rodinné pikniky. Údajne si niektorí domáci na pláže nosili počas sviatkov stoly a celú výbavu na obed.

Rozhodol sa preto zakázať konzumáciu akéhokoľvek jedla – aj malých sendvičov, ovocia či zmrzliny. „Viem, že sa to môže zdať ako prehnané opatrenie, no bolo nevyhnutné,“ tvrdí primátor.

Prečítajte si tiež:

Nespokojní turisti

Turistom a miestnym príde nelogické najmä to, že sa v blízkosti pláže nachádzajú viaceré bufety. Jedlo, ktoré si kúpia musia zjesť vedľa stánku a nesmú si ho so sebou zobrať na pláž. „Ako mám vedieť, kde presne sa začína pláž a kde teda nesmiem jesť? Nedáva to zmysel,“ sťažuje sa jeden občan.

Nariadenie obsahuje tiež zákaz o stanovaní, fajčení či používaní kameňov ako „kotiev“ pre slnečníky. Ľudia sú rozdelení na dva tábory – jedna časť zákazy schvaľuje, pretože im vadia znečistené pláže. Ostatným prídu nariadenia nezmyselné a príliš prísne.

Dovolenky sú už takmer vypredané. Pozrite si reportáž z archívu o začiatku dovolenkovej sezóny: 

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Cestovanie

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.