Emotívna hádka pred kamerami. Bulharský prezident vyhodil novinárov z miestnosti, keď zbadal rozhnevaného Zelenského

Na snímke ukrajinský a bulharský prezident ako si podávajú ruky.
Bulharský prezident Rumen Radev a ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj. Zdroj: Profimedia.sk

Emotívne stretnutie ukrajinského a bulharského prezidenta. Rumen Radev síce odsúdil ruskú agresiu proti Kyjevu, ale spomínal aj „konflikt“, ktorý podľa neho nemá vojenské riešenie. Volodymyra Zelenského jeho slová poriadne rozhnevali. Pred kamerami sa odohrala slovná prestrelka. Zaskočený bulharský prezident dokonca požiadal televízne kamery, aby opustili miestnosť, informuje web Politico.

Zelenskyj navštívil Bulharsko najmä preto, aby sa stretol s pro-NATO a pro-EÚ administratívou premiéra Nikolaja Denkova, ktorá podporuje vývoz zbraní na Ukrajinu a tiež skúma spôsoby predaja civilných jadrových zariadení.

Stretnutie s prezidentom Radevom, ktorého médiá označujú, že je naklonený k Rusku, dopadlo ešte horšie, ako sa očakávalo.

Prečítajte si tiež:

​Ukrajinská delegácia sedela s kamennou tvárou oproti bulharskej administratíve, občas robili grimasy a zapisovali si poznámky, píše portál.

Zelenského značne rozčúlil Radevov výrok o tom, že neexistuje žiadne vojenské riešenie konfliktu a skritizoval aj jeho výrok, že nepodporuje dodávky zbraní na Ukrajinu.

„Pán prezident povedal, že nepodporuje, aby nám bola poskytnutá munícia, aby nedošlo k oslabeniu bulharskej armády. Vaša armáda, nech už máte čokoľvek, nebude stačiť na boj, ak sem Rusko príde,“ povedal Zelenskyj Radevovi.

„Je vaším právom nepodporiť pomoc Ukrajine. Nedaj bože, aby prišla vojna aj na vás. Čo budete robiť, keď vám nikto nepomôže?“ pýtal sa emotívne Zelenskyj.

Viditeľne zaskočený bulharský prezident potom požiadal televízne štáby, aby opustili miestnosť v prezidentskom paláci, kde stretnutie nakrúcali.

„Nedaj bože, aby ťa stretla nejaká tragédia a ty by si mal byť na mojom mieste,“ povedal Zelenskyj. „A ak ľudia s rovnakými hodnotami nepomôžu, čo urobíte? Povedali by ste: „Putin, prosím, zoberte si bulharské územie?“

Zelenskyj tiež kritizoval Radeva za to, že inváziu Moskvy do značnej miery popísal ako „konflikt“ a nie ako vojnu.

Pozrite si zábery z návštevy ukrajinského prezidenta v Prahe:

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Vojna na Ukrajine

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.