Matka si chcela odpočinúť, primiešala svojmu synovi do mlieka fentanyl

Množstvo fentanylu, ktoré matka primiešala do mlieka, by zabilo 10 ľudí.
Množstvo fentanylu, ktoré matka primiešala do mlieka, by zabilo 10 ľudí. Ilustračná snímka. Zdroj: Profimedia.sk

Floridou otriasla mrazivá tragédia. Mladá matka (17) si chcela zdriemnuť, tak primiešala svojmu jednoročnému synovi do mlieka fentanyl, jednu z najbezpečnejších drog na svete. Chlapec zomrel.

Média informujú o incidente, ktorý sa odohral koncom júna. Tiesňová linka dostala hlásenie o kolapse 9-mesačného chlapčeka a na miesto privolala záchranné jednotky.

Pohotovostný tím na mieste zistil, že chlapec nedýcha a nemá pulz. Matka v tom čase tvrdila, že netuší, čo sa s jej dieťaťom deje, píše Polsat News.

Prečítajte si tiež:

Chcela ho len uspať

Po poskytnutí prvej pomoci ho záchranári previezli do nemocnice, kde sa im ho aj napriek všetkému úsiliu nepodarilo oživiť. Pitva preukázala otravu vysokou dávkou fentanylu, ktorá by mohla zabiť 10 ľudí.

Polícia vypočula matku, ktorá najskôr skutočnosti popierala. Následne priznala, že bola unavená a jej plačúci syn jej nedovolil oddýchnuť si. Vypovedala, že syna chcela „len“ nadrogovať, no nechcela ho zabiť.

Žena si myslela, že svojmu synovi do mlieka primiešava kokaín. Polícia matku obvinila z neúmyselného zabitia, no prípad bude naďalej prešetrovať.

Prečítajte si tiež:

Fentanyl ako lacná náhrada

„Fentanyl je syntetický opioid, ktorý je až 50-krát silnejší ako heroín a 100-krát silnejší ako morfín,“ uvádza Centrum pre diagnostiku a prevenciu chorôb. Dávka fentanylu sa ťažko odhaduje, preto je taký nebezpečný. V USA patrí medzi drogy, ktoré často spôsobujú smrť predávkovaním.

Existuje aj farmaceutický fentanyl, ktorý sa tiež považuje za ópium. Lekári ho predpisujú na liečbu silných bolestí, najmä po operácii či prekonaní rakoviny.

Nelegálne vyrobený fentanyl sa na čiernom trhu predáva ako náhrada za heroín alebo sa primiešava do iných drog, pretože sú potom lacnejšie, silnejšie a návykovejšie. Je smrteľný aj malých v dávkach.

Drogy medzi mladými ľuďmi sú problémom aj na Slovensku. Pozrite si príbeh bývalej narkomanky: 

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Krimi

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.