Bombová hrozba v Chorvátsku sa nenaplnila. Vyhrážky nasledovníkov Červenej brigády boli falošné

Bombová hrozba v Chorvátsku sa nenaplnila. Vyhrážky nasledovníkov Červenej brigády boli falošné
Split - ilustračná snímka. Zdroj: shutterstock.com/Dreamer4787

Oznámenie o nastražených výbušninách na viacerých miestach obľúbeného chorvátskeho letoviska Split sa podľa tamojšej polície ukázalo ako nepravdivé, informuje TASR podľa správy webu denníka Večernji.hr.

Podľa výhražného mailu, ktorý prišiel do redakcií novín v krajine, mali byť bomby v Splite detonované o 11.00 h SELČ predpoludním. Odosielatelia mailu samých seba označili za "tretiu generáciu Červených brigád".

V maili napísali, že sa zasadzujú za "povstanie proletariátu a pomstu kapitalisticko-ustašovskej diktatúre, ktorá za pomoci cirkvi ovláda chorvátsky štát".

„Nech žije proletárska revolúcia, smrť fašizmu, smrť kapitalizmu!“ uviedli v závere oznámenia.

Prečítajte si tiež:

Dve bomby mali byť podľa nich nastražené v Kostole sv. Franja, jedna pri pamätníku chorvátskej domobrany, šesť bômb na rôznych miestach v nákupnom stredisku City Center One a dve na splitskej radnici.

Na všetky lokality boli vyslaní príslušníci polície, aby ich preskúmali a podnikli opatrenia v záujme bezpečnosti občanov, uviedli policajné zdroje.

Večernji.hr pripomína, že už minulý piatok dostali redakcie novín v Chorvátsku informáciu, že výbušné zariadenia boli nastražené na niekoľkých miestach hlavného mesta Záhreb. Aj táto hrozba sa ukázala byť falošná.

Pozrite si reportáž aj o mohutnom požiari v Chorvátsku, ktorú sme odvysielali 14. júla:

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Krimi

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.