Chlapec (2) zmizol bez stopy, nikto si to nevie vysvetliť. Francúzski vyšetrovatelia prišli s desivou hypotézou

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Francúzska polícia si láme hlavu nad prípadom zmiznutia chlapca, ktorý s napätím sleduje celá krajina.

Pátranie po dvaapolročnom Émilovi, ktorý pred 10 dňami bez stopy zmizol z domu svojich prarodičov v provensálskej dedine Le Haut Vernet, je stále neúspešné a nikto si nevie vysvetliť, čo sa mohlo stať.

Podľa televíznej stanice BFM TV si rodina uvedomila, že chlapec je nezvestný v sobotu (9. 7.) popoludní, keď sa s chlapcom ešte chcela vydať na výlet. Dieťa sa predtým hralo na záhrade.

Prečítajte si tiež:

​„Prarodičia si uvedomili, že chlapec sa stratil vo chvíli, keď ho chceli posadiť do auta,“ povedal starosta obce François Balique.

Chlapca podľa neho naposledy videli dvaja svedkovia kráčať po miestnej ceste z kopca. Pátracie akcie v teréne, do ktorých sa zapojili stovky policajtov, hasičov a dobrovoľníkov, odvolali ešte minulý týždeň v stredu.

„Nechápeme, čo sa mohlo stať. Dedinčania sú zdesení,“ povedal Balique.

Pátranie po nezvestnom chlapcovi. Zdroj: Profimedia.sk

​Zúfalí príbuzní to ihneď nahlásili polícii, ktorá s pomocou psov, dronov a vrtuľníkov s termokamerami spustila pátranie v okruhu piatich kilometrov. Záchranná akcia pokračovala aj v nedeľu a pondelok, pričom policajti prehľadali v spomínanej oblasti všetky domy.

Vyšetrovatelia pracujú s viacerými hypotézami o tom, čo sa mohlo stať. Niektoré možné scenáre už vylúčili. Únos považujú za nepravdepodobný, pretože obyvatelia by si vraj ihneď všimli ľudí, ktorí v dedine nežijú.

Marc Chappuis, prefekt regiónu Alpes-de-Haute-Provence, pred týždňom povedal, že vyšetrovatelia „v tejto chvíli nevylučujú ani nepreferujú žiadnu hypotézu“. Dodal však, že zatiaľ neexistuje žiadna stopa, ktorá by nasvedčovala únosu.

Prečítajte si tiež:

​Chlapec sa podľa vyšetrovateľov nestal obeťou útoku vlkov alebo dravých vtákov. Existuje však dôvodná obava, že ho mohol prejsť kombajn alebo iný poľnohospodársky stroj a vinník v panike niekde ukryl telo. „Stopárske psy by ho už inak našli,“ dodal Chappuis. 

K tejto možnosti sa prikláňa aj tamojší farmár, ktorý pre BFM TV uviedol, že by to malo logiku.

„Niekedy takto v poli nájdeme vysokú zver. Ten maličký sa mohol pohybovať vo vysokej tráve, kde ho prešiel farmársky stroj. Bolo by to strašné,“ uviedol farmár.

Pátranie po nezvestných študentkách z Oklahomy malo smutný koniec. Viac v archívnom príspevku v priloženom videu. 

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Krimi

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.