V americkej lotérii sa naakumuloval gigantický jackpot. Žreb si môžu kúpiť aj Slováci

V americkej lotérii sa naakumuloval gigantický jackpot. Žreb si môžu kúpiť aj Slováci
Ilustračná snímka. Zdroj: shutterstock.com/HappyAngel 888

V najznámejšej americkej lotérii Powerball sa naakumuloval jeden z najvyšších jackpotov v histórii. Záujemcovia, ktorí si kúpia žreb na území Spojených štátov môžu v prípade uhádnutia všetkých čísel vyhrať v prepočte 890 miliónov eur.

V pondelkovom žrebovaní, v ktorom lotéria nespoznala víťaza, sa navýšila hodnota jackpotu na jednu miliardu dolárov. Podľa vyjadrenia zástupcov najobľúbenejšej americkej lotérie pre ABC News nepadol jackpot už 37-krát za sebou.

Doteraz najvyššiu výhru si odniesol Kalifornčan Edwin Castro. Ten vlani v novembri vyhral jackpot vo výške 2.04 miliardy dolárov. Ide zároveň o celosvetovo historicky najvyššiu výhru v lotérii.

Prečítajte si tiež:

​Podľa pravidiel súťaže sa žrebovania môže zúčastniť ktokoľvek, aj občan Slovenskej republiky, jedinou podmienkou je, že si musí tiket zakúpiť na území Spojených štátov alebo jeho teritóriách.

Pokiaľ si na území USA staví občan inej krajiny, musí pri kúpe predložiť občiansky preukaz alebo pas. Všetky výhry, ktoré prípadne získa, potom podliehajú federálnej zrážkovej dani vo výške 25 % a prípadne ďalším daniam z cieľovej krajiny, pokiaľ medzi USA a domovskou krajinou výhercu neexistuje platná daňová dohoda.

Šanca na uhádnutie správnej kombinácie v tejto lotérii je 1 ku 292,2 miliónom. Víťaz si môže vybrať medzi vyplatením jednorazovej sumy približne, ktorá je zvyčajne o polovicu nižšia alebo celú výhru v podobe 30 ročných splátok.

Ďalšie žrebovanie lotérie Powerball je na programe v stredu.

​Výherca rekordného jackpotu si kúpil dom v susedstve hollywoodskych hviezd. V priloženom videu si môžete pozrieť dronové zábery:

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Zaujímavosti

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.