Neďaleko slovenských hraníc vzniklo unikátne kúpalisko. Pripomína chorvátsku krajinu a vstup je zadarmo

Neďaleko slovenských hraníc vzniklo unikátne kúpalisko. Pripomína chorvátsku krajinu a vstup je zadarmo

V bývalom lome Zakrzówek pri poľskom Krakove vzniklo unikátne kúpalisko, ktoré sa nachádza iba 100 km od slovenských hraníc.

Poľské Maledivy, ako novo vybudovaný projekt niektorí nazývajú pre azúrovú farbu vody v bazénoch, ponúkajú päť bazénov a ďalšie športové vyžitie. Najväčším lákadlom je však zrejme to, že sa do areálu neplatí vstupné.

​Zakrzówek leží zhruba tri kilometre vzdušnou čiarou od Krakova. Dopraviť sa tam možno mestskou verejnou dopravou alebo autom. Pre návštevníkov bolo novo vybudované parkovisko.

„Areál je možné využívať šesť dní v týždni v čase od 10 do 18 hodín. V pondelok sú bazény kvôli údržbe uzavreté,“ uviedol web TVN24.

Lom obklopujú vysoké útesy, ktoré pripomínajú krajinu chorvátskeho pobrežia. Okolo všetkých bazénov sú osem metrov široké móla, ktoré slúžia na opaľovanie a odpočinok.

Na svoje si ale čoskoro prídu aj majitelia štvornohých maznáčikov. V areáli má totiž novo vzniknúť aj bazén určený pre psov.

Na bezpečnú prevádzku kúpaliska počas leta dohliadajú plavčíci. Možno tiež využiť vodnú plochu za mólom. Priemerná hĺbka tam však dosahuje približne 20 metrov, a preto je vstup povolený len na vlastné nebezpečenstvo.

Vedľa bazénov sa v areáli nachádza aj Centrum vodných športov, lezecké steny či stoly na hranie ping-pongu. Aby bola zaistená bezproblémová prevádzka areálu, je zavedený denný limit 1 000 návštevníkov.

Porovnali sme kúpaliská na Slovensku a u našich susedov. Viac v reportáži v priloženom videu.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Cestovanie

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.