Češku, ktorá našla v hotelovej izbe v Tunisku mŕtveho manžela (†60), podozrievajú z vraždy

Tuniská polícia.
Ilustračná snímka. Zdroj: Profimedia.sk

Češku (50), ktorá našla počas dovolenky v tuniskom Monastire svojho manžela (†60) mŕtveho v hotelovej izbe, údajne tamojší kriminalisti podozrievajú z vraždy. Všetko im síce nahlásila sama, čoskoro po pitve jej ale nasadili putá a poslali do väzby. V pondelok (24. 7.) ju čaká súd.

Pri pitve objavili stopy po škrtení

Dovolenka sa zmenila na peklo. Bezvládneho manžela mala Češka nájsť v hotelovej izbe vo štvrtok 20. júla. Tuniská polícia ju podozrieva z jeho vraždy. Na krku jej nebohého manžela objavili stopy po škrtení. Informuje český denník Blesk.

„Vyšetrujúci súd prvého stupňa v Monastire povolil zadržanie českej päťdesiatročnej turistky pre podozrenie z účasti na vražde jej šesťdesiatročného manžela po tom, čo informovala bezpečnostné orgány o jeho smrti,“ prezradil hovorca tuniských súdov v Monastire Mahdii Farid Ben Jahha.

Prečítajte si tiež:

Súd v pondelok

Žene podala pomocnú ruku česká ambasáda.

„Môžeme potvrdiť, že v Tunisku bola zadržaná česká občianka v súvislosti s úmrtím českého občana. Zastupiteľský úrad je v kontakte s miestnymi orgánmi,“ povedal pre TV Nova hovorca ministerstva zahraničných vecí Daniel Drake.

V pondelok by malo prebehnúť prvé súdne pojednávanie. Je možné, že si prípad prevezme česká kriminálka.

„Už teraz by sa mala dohovárať spolupráca medzi policajnými zložkami českou a tuniskou a dohodnúť to, že sa to bude odovzdávať českej strane,“ myslí si bývalý šéf českej diplomacie Lubomír Zaorálek. 

Prečítajte si tiež:

​Šesťdesiatročný Čech pôvodom z Ostravy zomrel takmer presne desať rokov po hroznej smrti Moniky (†36) a Klárky (†8) v egyptskej Hurghade.

Manželku a dcéru zavraždil elektrinou Petr Kramný v noci na 30. júla 2013, v roku 2016 ho české súdy poslali na 28 rokov do väzenia.

Pozrite si archívnu reportáž z Televíznych novín zo 6. 10. 2020:

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Krimi

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.