Češka na dovolenke v Tunisku zavraždila manžela (†60). Najskôr ale tvrdila, že ho na izbe našla mŕtveho

Tuniská polícia.
Ilustračná snímka. Zdroj: Profimedia.sk

Pred súd sa v pondelok (24. 7.) postavila Češka (50), ktorú zadržali na dovolenke v Tunisku po úmrtí manžela (†60). Podozrivá je z jeho vraždy. Žena sa mala k činu dokonca priznať a aj naďalej zostáva vo väzbe, informuje tn.cz.

„Dnes (24. 7.) sa uskutočnilo súdne konanie v Monasteri. Stále trvá jej zadržanie, ale inak výsledok nemôžeme komentovať. Zastupiteľský úrad v Tunise je v kontakte s rodinou, ktorej poskytol základné informácie. A náš úrad tiež sprostredkoval hovor medzi obvinenou Češkou a jej neterou," povedal hovorca českého ministerstva zahraničia Daniel Drake.

Prečítajte si tiež:

​Dôvody vraždy

Žena sa mala ešte pred odchodom k súdu neteri priznať, že manžela zabila.

„Priznala sa mi. Vraj tam bolo dlho fyzické obdobie, kedy sa mlátili a tak, čo zapôsobilo. Viac toho neviem. Ešte to nemôžem rozdýchať," popísala pre televíziu CNN Prima News neter hovor so svojou tetou.

Tá sa jej mala aj zveriť s tým, ako sa incident odohral. „Popisovala, že sa zase ožral a začali sa hádať. Nejako sa jej vyhrážal, tak to asi urobila skôr. Neviem,“ dodala neter.

Prečítajte si tiež:

Češka sa údajne priznala​

Češka sa údajne priznala aj na súde. Predbežné vyšetrovanie malo preukázať podozrivé úmrtie po tom, čo boli pri pitve objavené stopy škrtenia na krku.

Bezvládne telo muža mala nájsť v hotelovej izbe vo štvrtok 20. júla 2023. Polícii všetko síce nahlásila sama, čoskoro po pitve jej ale nasadili putá a poslali ju do väzby.

Šesťdesiatročný Čech pôvodom z Ostravy zomrel takmer presne desať rokov po hroznej smrti Moniky (†36) a Klárky (†8) v egyptskej Hurghade.

Manželku a dcéru zavraždil elektrinou Petr Kramný v noci na 30. júla 2013, v roku 2016 ho české súdy poslali na 28 rokov do väzenia.

Pozrite si archívnu reportáž z Televíznych novín zo 6. 10. 2023:

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Krimi

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.