Nechať prácu bokom a uprednostniť seba. Tu je päť tipov, ako si užiť dovolenku

ilustračná snímka
ilustračná snímka Zdroj: shutterstock.com/Alexander_Magnum

Na dovolenke oddychujte a nezaťažujte sa prácou. Snažte sa relaxovať a nemyslieť na pracovné povinnosti. Počas dovolenky si užívajte si prítomný okamih.

Celý rok ste zaneprázdnení prácou a konečne nastal čas, aby ste si užili pár dní voľna. Portál beebusy.com prináša päť tipov, ako sa naladiť na oddych a užiť si zaslúženú dovolenku. 

1. Odpojte sa od práce

Prácu nechajte doma. Ak si chcete skutočne oddýchnuť, nemyslite na prácu a jednoducho ju nechajte bokom. Ste na dovolenke, tak si to užite. Upustite od svojich bežných zvykov z pracovného života a relaxujte. 

2. Zorganizujte si dovolenku v predstihu

Plánujte si dovolenku počas roka. Pripravte si itinerár s každým detailov vašej dovolenky. Nielenže budete mať pripravený plán, budete vedieť, čo vás každý deň čaká. Naplánujte si dovolenku tak, aby ste efektívne využili čas a zároveň ste si oddýchli. Zostavte si plán, čo chcete navštíviť, kam chcete ísť na kávu či  do reštaurácie a takisto aj aktivity, ktoré chcete absolvovať.

Prečítajte si tiež:

3. Myslite na všetko a pripravte si zoznam úloh

Nie je nič horšie ako panika a stres pár hodín pred dovolenkou. Namiesto toho si pripravte zoznam úloh, ktoré chcete stihnúť pred odchodom. Budete kľudnejší, v pokoji a nebudete si zbytočne plniť hlavu zbytočnými zmätkami či ste stihli všetko, čo ste si naplánovali.

4. Nepreháňajte to s plánmi

Byť pripravený a mať všetko pod kontrolou je obrovské plus. Nepreháňajte to so svojimi plánmi. Menej je niekedy viac. Ľudia majú vo zvyku si naplánovať každú sekundu svojej dovolenky a potom sú pod tlakom a v strese, že nestihli absolvovať všetky aktivity, ktoré si naplánovali. Zvoľnite a robte veci viac sponntánne. Dovolenka slúži na oddych, ak nestihnete nejaký výlet či voľnočasovú aktivitu, nič sa nedeje. Hlavne nezabúdajte relaxovať a oddychovať. 

Prečítajte si tiež:

5. Venujte čas sami sebe

Počas roka máte veľa starostí a často zabúdate na seba. Aspoň počas dovolenky sa zastavte a začnite si užívať ticho, kľud a zamerajte sa na samých seba. Znovu sa napojte na svoje vnútorne „ja“ a dajte si pauzu od všetkého a všetkých a žite pre prítomný okamih a seba dajte na prvé miesto. Vy rozhodujte o tom, ako strávite svoj voľný čas. Choďte na prechádzku, čítajte knihu, počúvajte podcast či hudbu alebo len tak leňošte. Ak chcete z leta a z dovolenky vyťažiť maximum, najdôležitejšie je spomaliť a užívať si chvíľu prítomného okamihu.

Egypt patrí dlhodobo medzi obľúbené destinácie u Slovákov. Viac informácií v nasledujúcej reportáži (27.3.)

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Zaujímavosti

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.