VIDEO: Na Sibíri havarovali dva vrtuľníky. Jeden trafil rotorom stĺp osvetlenia, druhý elektrické vedenie

VIDEO: Na Sibíri havarovali dva vrtuľníky. Jeden trafil rotorom stĺp osvetlenia, druhý elektrické vedenie
Trosky vrtuľníka Mi-8. Zdroj: Profimedia.sk

Na ruskej Sibíri havarovali vo štvrtok v priebehu niekoľkých hodín dva vrtuľníky. Jeden incident sa zaobišiel bez obetí a zranených, pri druhom zahynulo šesť ľudí. 

Podľa ruského ministerstva pre mimoriadne situácie sa "súkromný vrtuľník typu Mi-8" pri pristávaní v Altajskom kraji "zachytil o elektrické vedenie" a začal horieť. Podľa predbežných informácií "bolo na palube 13 ľudí, šesť z nich zomrelo".

Ruská štátna tlačová agentúra RIA Novosti s odvolaním sa na miestny úrad civilného letectva uviedla, že súkromný vrtuľník viezol skupinu turistov.

Ďalšia letecká nehoda sa stala na letisku v Jakutsku, kde pri manévrovaní na pristávacej dráhe zasiahol stĺp osvetlenia vrtuľník Mi-26 patriaci pohraničnej stráže ruskej Federálnej bezpečnostnej služby.

Stĺp sa po zásahu zlomil a dopadol na stroj, pričom dopadol na hlavný rotor vrtuľníka. Úlomky vážne poškodili aj chvostový rotor. Pri incidente sa podľa dostupných informácií nikto nezranil.

Na gréckom ostrove Eubója havarovalo lietadlo, ktoré hasilo lesný požiar. Viac v archívnom príspevku v priloženom videu.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Rusko

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.