Ďalší zákaz Talibanu. Mravnostná polícia spálila mnoho hudobných nástrojov, hudba má mať na mladých zlý vplyv

Ďalší zákaz Talibanu. Mravnostná polícia spálila mnoho hudobných nástrojov, hudba má mať na mladých zlý vplyv
Vojak Talibanu. Ilustračná snímka. Zdroj: Shutterstock/Roshan Salih

Množstvo hudobných nástrojov spálila v nedeľu (30 .7.) takzvaná mravnostná polícia v provincii Herát na západe Afganistanu. TASR o tom informuje podľa správy agentúry DPA odvolávajúcej sa na tamojšie médiá.

Polícia podľa tamojšieho provinčného úradu pre podporu cnosti a prevenciu neresti hudobné nástroje zhabala a spálila preto, že počúvanie hudby je zakázané.

Šéf tohto úradu povedal, že hudba môže za „nesprávne smerovanie mládeže“ a ničí spoločnosť, pričom ju označil za formu korupcie.

Prečítajte si tiež:

Taliban už počas svojej predošlej brutálnej a represívnej vlády v Afganistane rokoch 1996 až 2001 zakázal väčšinu hudby s výnimkou islamských náboženských piesní. K obdobnému zákazu pristúpil aj po svojom opätovnom prevzatí moci v auguste 2021.

Najnovšie explicitne zakázal púšťanie hudby na svadbách a obdobných podujatiach, kde zároveň nie sú povolené nijaké činnosti, ktoré by odporovali islamským predpisom.

Mnohí afganskí umelci a hudobníci po opätovnom prevzatí moci Talibanom z krajiny utiekli a požiadali o azyl v západných krajinách.

Taliban nariadil zatvorenie kozmetických salónov. Skrášľovanie má byť proti islamu: 

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Zaujímavosti

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.