VIDEO: Medveď alebo človek v kostýme? Zábery z čínskej zoo vyvolali podozrenie z podvodu

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Na sociálnych sieťach koluje video medveďa malajského, ktoré vyvolalo dohady, či v skutočnosti nejde o človeka v kostýme tejto šelmy, informuje portál The Guardian. Takýto dojem vyvolali zvláštne pohyby, štíhle končatiny vzpriamená chôdza a záhyby na srsti medveďa. Zoo však tieto tvrdenia vyvracia a trvá na tom, že zviera je skutočné.

Na pochybnosti reagovala originálnym spôsobom, hlasom medveďa. „Niektorí ľudia si myslia, že stojím ako človek... Zdá sa, že mi veľmi nerozumiete. Keď sa hovorí o medveďoch, prvá vec, ktorá všetkým napadne, je obrovská postava a ohromujúca sila. Ale nie všetky medvede sú zosobnené nebezpečenstvo,“ bráni sa zoologická záhrada.

Keď sa medveď postaví na zadné, meria podľa zoo iba 130 cm. „A to je menej ako polovica veľkosti medveďov grizzly pochádzajúcich zo Severnej Ameriky,“ dodáva zoo, ktorá v pondelok usporiadala organizované návštevy pre novinárov, aby sa presvedčili, že ide o skutočné zviera.

Ashleigh Marshallová, chovateľka šeliem v tamojšej zoo pripustila, že tento druh medveďov sa skutočne často podobá na človeka. Môžu za to najmä záhyby na koži. Je to však bežný a veľmi dôležitý rys jeho anatómie.

Záhyby podľa nej pomáhajú medvede chrániť pred predátormi, pretože voľná koža umožňuje medveďovi voľný pohyb, vďaka čomu sa dokáže efektívnejšie brániť.

V priloženom videu si môžete pozrieť reportáž o horských cyklistoch, ktorí zažili príliš blízke stretnutie s medveďom.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Zaujímavosti

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.