Turista dostal za zbieranie kamienkov na pláži tisíceurovú pokutu

Turista dostal za zbieranie kamienkov na pláži tisíceurovú pokutu
Ilustračná snímka. Zdroj: Shutterstock/ValerioMei

Zbieranie kamienkov na pláži vyšlo turistu dovolenkujúceho na Sardínii veľmi draho. Za jedno vrecúško dostal pokutu viac ako 1000 eur.

Ako informuje portál novinky.cz, 50-ročný turista nazbieral na pláži La Ciaccia pri sardínskej Valledorii asi jeden kilogram kamienkov. Miestnym úradom tvrdil, že ich chcel domov priniesť deťom.

Celý problém, prečo sa dovolenka spomínanému turistovi predražila je v tom, že pláže na Sardínii bývajú spravidla súčasťou chránenej prírodnej oblasti. Brať si odtiaľ mušle či kamienky je tak hrubým porušením pravidiel, škodí to podľa miestnych úradov životnému prostrediu.

Muža udali iní turisti. Keď ho pri zbieraní spozorovali, kontaktovali cez bezplatnú infolinku lesnú správu.

Prečítajte si tiež:

Vysoké pokuty

Domáci sa rozhodli proti nesvárom v podobe zbierania kamienkov či mušlí z pláže bojovať naozaj vysokými pokutami. Spomínaný turista do svojou tisícovou pokutou nedopadol najhoršie. Horná hranica je totiž až 3-tisíc eur.

Taliansko nie je jediná krajina, kde je odnášanie kamienkov, mušlí, ale aj piesku z pláže zakázané. Podobne je to aj v Turecku, Egypte, Dubaji, Dominikánskej republike, na Cypre či na Novom Zélande. Problémom však je, že mnohí turisti o tom nevedia.

Hádate sa na dovolenke? Či chceme alebo nie, toto obdobie podľa psychológov praje nezhodám: 

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Krimi

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.