VIDEO: Upratovačky sa zložili na žreb a vyhrali jackpot. Napriek výhre svoj život neplánujú radikálne zmeniť

VIDEO: Upratovačky sa zložili na žreb a vyhrali jackpot. Napriek výhre svoj život neplánujú radikálne zmeniť
Ilustračná snímka. Zdroj: Shutterstock/ChiccoDodiFC

Spoločne si kúpili žreb a vyhrali jackpot. Jedenásť upratovačiek z južnej Indie spoločne vyhralo 100 miliónov rupií (viac ako jeden milión eur). Napriek vysokému finančnému obnosu sa na zmenu životného štýlu príliš nechystajú.

Ako uviedol portál novinky.cz, ženy sú súčasťou skupiny, ktorá zbiera biologicky nerozložiteľný odpad z domácností. Ich denný zárobok prestavuje asi 250 rupií denne (približne 2,77 eura). Príležitostne sa im tiež ujde podiel z peňazí, ktoré firma zarobí na predaji odpadu.

Popri svojej práci tiež pomáhajú s budovaním verejných toaliet a tiež inštaláciou zariadení na likvidáciu odpadu.

Prečítajte si tiež:

Zárobky im však na normálne živobytie nestačia a žijú z ruky do úst. Väčšina žien si peniaze dokonca musí požičiavať a brať rôzne pôžičky, napríklad na vzdelanie detí.

Na žreb sa upratovačky neskladali prvýkrát. Lotérie sú síce v mnohých indických štátoch zakázané, avšak vláda v Kérale, odkiaľ ženy pochádzajú, prevádzkuje vlastnú. Súkromné sú zakázané.

Výherný žreb stál upratovačky ich dennú mzdu, teda 250 rupií. Dve z nich prispeli po 12,5 rupie, ostatné po 25 rupií. Dohodli sa, že v prípade výhry si peniaze rozdelia spravodlivo podľa investovaného podielu.

Po odrátaní daní získajú ženy spolu 63 miliónov rupií (približne 700-tisíc eur).

Nasledujúce ráno po tom, ako ženy zistili, že vyhrali, sa objavili všetky načas ráno v práci. Svoj život neplánujú radikálne meniť. „Rozhodli sme sa pre jednu vec. Túto prácu neopustíme, pretože práve tento kolektív nám priniesol bohatstvo,“ povedala jedna z výherkýň.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Zaujímavosti

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.