Vraciame sa v čase: Nadšenci "oprášili" staré remeslo

kovacweb_jpg_bez_watermarku_1.jpg

V Spojených štátoch sú stále populárnejšie kováčske kurzy.

Remeslo má zlaté dno. To, čo platilo pred stáročiami, platí aj dnes. V Spojených štátoch amerických je čoraz populárnejšie kováčstvo. Nadšenci dávneho remesla spájajú tradíciu s modernými trendmi.

Tie isté nástroje ako v dávnej minulosti, oheň a tvrdí chlapi. V dielni v americkom Milwaukee veľmi rýchlo nadobudnete pocit, že ste sa vrátili v čase.


Kováčstvo nie je iba remeslo či namáhavé opracúvanie kovov, ale aj umenie, ktoré je - ako sa zdá - nadčasové. V Spojených štátoch sú stále populárnejšie kováčske kurzy. O miesta v nich je takmer bitka.

Krásne ploty, brány, zábradlia, ale aj nábytok alebo štýlové doplnky. Takéto skvosty vznikajú priamo v tejto dielni. Kto chce byť kováčom, musí byť predovšetkým zručný. Ako to už v prípade remeselníkov býva, bez problémov sa uživia len tí najlepší.

Za základný kováčsky kurz platia v Spojených štátoch záujemcovia v prepočte asi 250 eur. Väčšina z nich sa ale kováčstvom živiť nechce. Sú to predovšetkým domáci majstri, ktorí si chcú vyskúšať niečo nové.


USA/TV Markíza

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

Dôležité udalosti