Nápoje sladené cukrom môžu ženám po menopauze zvýšiť riziko rakoviny pečene, zistila nová štúdia

Ilustračná snímka
Ilustračná snímka. Zdroj: Profimedia.sk

Výsledky najnovšej štúdie preukázali, ako súvisí pitie nápojov sladených cukrom s chronickým ochorením či rakovinou pečene.

Pečeň je životne dôležitý orgán, ktorý zabezpečuje látkovú premenu a filtráciu škodlivých látok z krvi. Prechádza ňou takmer všetka krv a vykonáva stovky funkcií, uvádza web Centra pre diagnostiku a prevenciu chorôb (CDC).

Vedci sa neustále snažia prostredníctvom výskumov pochopiť, čo všetko môže prispieť k zvýšeniu rizika rakoviny alebo iných ochorení pečene.

Prečítajte si tiež:

Ženy po menopauze

Medical Nwes Today (MNT) popísal novú štúdiu, ktorá zistila, že pitie nápojov sladených cukrom bolo spojené s rakovinou pečene a úmrtím na chronické ochorenie pečene.

Podľa štúdie sú najviac ohrozené ženy po menopauze, ktoré denne konzumujú sladené nápoje.

Výskumníci sa zamerali na 99-tisíc žien v postmenopauzálnom štádiu. Vychádzali z údajov, ktoré boli zbierané a analyzované 20 rokov.

Do výskumu zahrnuli aj ďalšie premenné, ako fajčenie, index telesnej hmotnosti (BMI), a úroveň fyzickej aktivity.

Prečítajte si tiež:

Cukor verzus umelé sladidlá

V záveroch je uvedené, že na chronické ochorenie či rakovinu pečene je najviac náchylná skupina žien, ktorá vypije denne aspoň jeden alebo viac nápojov osladených cukrom.

Zaujímavé je aj zistenie, že účastníci štúdie, ktorí konzumovali nápoje sladené umelými sladidlami, podliehali týmto rizikám menej.

„Naše zistenia nás neprekvapili. Príjem nápojov sladených cukrom, ktorý je aj rizikovým faktorom obezity, cukrovky a kardiovaskulárnych ochorení, môže viesť k inzulínovej rezistencii a zápalu, ktoré sa výrazne podieľajú na karcinogenéze pečene a jej zdraví,“ vyjadrili sa autori štúdie.

Prečítajte si tiež:

Kritika štúdie

MNT sa však na štúdiu pozerá aj kriticky. Výskum bol prevedený len na ženách po menopauze, a preto sa nemôžu jeho výsledky zovšeobecňovať. Je preto potrebné, aby sa štúdia vykonala aj v rámci zvyšnej populácie.

Výskumníci tiež nezahrnuli do skúmania množstvo cukru či typy umelých sladidiel, ktoré boli do nápojov pridané.

Budú tak musieť štúdiu rozšíriť a ďalej v nej pokračovať. Autori štúdie tvrdia, že ak sa ich zistenia potvrdia, „zníženie spotreby sladených nápojov môže slúžiť ako spôsob na zníženie rizika ochorení pečene.“

Slovensko zlyháva v prevencii aj liečbe rakoviny. Pozrite si archívnu reportáž o nedostatkoch v našom zdravotníctve: 

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Zdravie

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.