Britský pár bol vystavený veľkej dávke novička

Otravený pár novičokom vo Veľkej Británii
Otravený pár novičokom vo Veľkej Británii Zdroj: Profimedia.cz

Otrávená žena zomrela v nemocnici.

Muž a žena, ktorí sa minulý týždeň v anglickom meste Amesbury otrávili látkou typu novičok, sa museli dostať do kontaktu s nádobou, ktorá obsahovala veľmi silnú dávku tejto nervovoparalytickej látky. Informoval o tom v pondelok na tlačovej konferencii šéf protiteroristického oddelenia londýnskej Metropolitnej polície Neil Basu.

Otrávená žena, ktorú polícia identifikovala ako 44-ročnú Dawn Sturgessovú, medzičasom v nemocnici v meste Salisbury otrave podľahla. Jej partner Charlie Rowley (45) je naďalej v kritickom stave.

"Ich reakcia bola taká silná, že mala za následok Dawninu smrť a to, že Charlie je v kritickom stave. Znamená to, že museli dostať vysokú dávku, a my pracujeme s hypotézou, že sa museli dostať do kontaktu s nádobou, ktorá látkou obsahovala," povedal Basu,, pričom dodal, že pátranie po tejto nádobe je teraz hlavnou úlohou polície.


Polícia zatiaľ nevie, či najnovší prípad otravy novičkom súvisí s prípadom ruského dvojitého agenta Sergeja Skripaľa a jeho dcéry Julije, ktorých našli otrávených touto látkou 4. marca v meste Salisbury. To je od Amesbury vzdialené len niekoľko kilometrov.

Z otravy Skripaľovcov obviňuje Británia Moskvu, ktorá akúkoľvek spojitosť s prípadom odmieta. Otrava Skripaľa a jeho dcéry vyvolala diplomatickú vojnu medzi Ruskom a Západom.

LONDÝN/TASR

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Krimi

Dôležité udalosti