VIDEO: V Česku horí obrovská hala na výrobu plastov, pre hustý dym museli uzavrieť diaľnicu

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

V obci Žebrák v Stredočeskom kraji horí hala, v ktorej sa vyrábajú plastové komponenty do áut. Hasiči vyhlásili najvyšší stupeň poplachu.

Polícia z dôvodu bezpečnosti uzavrela v oboch smeroch diaľnicu D5, v blízkosti ktorej sa priemyselný areál nachádza. Uviedla to na sociálnej sieti X, informuje spravodajkyňa TASR v Prahe.

„S ohľadom na bezpečnosť motoristov sme z dôvodu požiaru haly na výrobu plastov v obci Žebrák uzavreli diaľnicu D5, a to v úseku 34. – 41. km v oboch smeroch,“ spresnila polícia. Obchádzka vedie po ceste 605.

Hala začala podľa servera Novinky.cz horieť pred jedenástou hodinou dopoludnia. Aktuálne na mieste zasahuje 25 jednotiek hasičov a ďalší k miestu smerujú. Podľa stanice ČT24 sú na ceste aj chemici, ktorí budú merať koncentráciu splodín v ovzduší. Z miesta sa šíri hustý čierny dym, hasiči preto odporúčajú nevetrať.

"Je to požiar haly v plnom rozsahu a je možné, že sa ešte rozšíri na ďalšie haly. Zásah je rozdelený na štyri úseky. Dym sa šíri aj smerom na diaľnicu D5," uviedol hovorca stredočeských hasičov Jan Sýkora. Tí na sociálnej sieti potvrdili, že hala sa už čiastočne zrútila.

Podľa hovorkyne záchranárov Moniky Novákovej sa pri zásahu ľahko zranili traja hasiči.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Česko

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.