Mohutná explózia na čerpacej stanici v ruskom Dagestane má už 35 obetí

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Počet obetí výbuchu na čerpacej stanici v ruskej autonómnej republike Dagestan stúpol na najmenej 35. V utorok o tom informovalo ruské ministerstvo zdravotníctva. Sústrasť príbuzným obetí výbuchu už vyjadril i ruský prezident Vladimir Putin. TASR správu prevzala z agentúry AFP a televízie Sky News.

Rezort zdravotníctva potvrdil i informáciu tamojšieho gubernátora Sergeja Melikova, že výbuch v dagestanskom hlavnom meste Machačkala usmrtil aj tri deti. Zranenia utrpelo ďalších najmenej 80 až 100 osôb.

„Prezident Putin vyjadruje svoju najúprimnejšiu sústrasť rodinám a priateľom obetí tragédie v Dagestane. Praje tiež skoré uzdravenie všetkým zraneným,“ píše sa vo vyhlásení Kremľa.

Výbuchu predchádzal požiar

Výbuchu predchádzal požiar, ktorý vypukol v autoservise a rozšíril sa na neďalekú čerpaciu stanicu. Plamene zachvátili plochu 600 štvorcových metrov, informovala agentúra RIA Novosti odvolávajúca sa na tamojšie ministerstvo pre mimoriadne situácie.

Moskovské úrady už začali prípad vyšetrovať. Podľa dagestanských predstaviteľov dostanú rodiny obetí odškodné vo výške jeden milión rubľov (približne 9300 eur) a ranení zasa 200.000–40.000 rubľov (1860–3730 eur).

Pátrajú po ďalších obetiach

Do Machačkaly bolo vyslané vládne lietadlo Il-76 s lekárskym vybavením, aby evakuovalo ťažko zranených do Moskvy.

Podľa tamojších úradov ešte prebieha odstraňovanie trosiek z miesta výbuchu, ako aj pátranie po prípadných ďalších obetiach. Nešťastie sa vyšetruje ako možné porušenie bezpečnostných predpisov.

Dagestanská vláda vyhlásila 15. august za deň smútku.

Pozrite si reportáž z Televíznych novín z 9. 8. 2023:

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Krimi

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.