Jeden mŕtvy a stovka nakazených. Európe hrozí epidémia salmonelózy z poľskeho kuracieho mäsa

Jeden mŕtvy a stovka nakazených. Európe hrozí epidémia salmonelózy z poľskeho kuracieho mäsa
Kuracie mäso. Zdroj: shutterstock.com/Nataliia Maksymenko

Poľské kuracie mäso so salmonelou vyvolalo v mnohých krajinách rozsiahlu vlnu infekcie. Rakúsko registruje prvú obeť nákazy a 27 ľudí je v nemocniciach, píše denník Kronen Zeitung. Viac ako stovka pacientov je v ďalších krajinách západnej Európy.

Problémy s nakazeným mäsom rieši Rakúsko od februára, kedy sa objavili prvé prípady salmonely. Spočiatku bolo potvrdených sedem ochorení, postupne pribúdali ďalšie až na súčasných 27 prípadov. Priebeh nákazy u muža staršieho ako 60 rokov bol taký ťažký, že jej podľahol.

Rakúska Agentúra pre bezpečnosť potravín (AGES) uviedla, že zdrojom nákazy je lacná poľská hydina pre kebabové špízy. „Počiatočné prieskumy ukazujú s vysokou mierou pravdepodobnosti, že kuracie mäso z poľskej produkcie, ktoré bolo použité na výrobu kebabových špízov, je zdrojom infekcie,“ uvádza domovská stránka AGES.

Prečítajte si tiež:

​Prípady ochorenia salmonelou z poľského kuracieho mäsa hlásia Dánsko, Nemecko, Francúzsko, Holandsko, Nórsko, Írsko, Belgicko a Veľká Británia. Celkovo je v Európe viac ako sto pacientov, ktorí sú v nemocnici kvôli nákaze salmonelou.

Mikróby rodu Salmonella patria medzi patogénne mikroorganizmy. Zdrojom nákazy sú predovšetkým potraviny živočíšneho pôvodu, napríklad mäso alebo vajcia.

Salmonela sa môže nachádzať i vo všetkých nedostatočne tepelne upravených potravinách. Najväčšie riziko predstavuje mäso, mleté mäso, mäsové výrobky, mäso a výrobky z hydiny, sušené alebo surové vajcia, vaječné výrobky či plody mora.

Salmonelou môžu byť kontaminované aj potraviny neživočíšneho pôvodu určené na priamu spotrebu: naklíčené semená, nakrájané ovocie, nepasterizované ovocné a zeleninové šťavy.

Salmonelóza a jej príznaky

Po požití potraviny kontaminovanej salmonelou postihnutý človek pociťuje nevoľnosť, bolesti brucha, často vracia, trpí silnými hnačkami a teplotami, ktoré sa môžu striedať so zimnicami.

Na ochorenie sú veľmi citlivé malé deti, starší ľudia, ale aj osoby s oslabeným imunitným systémom. Ak lekár potvrdí ochorenie na salmonelózu, treba sa riadiť jeho pokynmi, čo sa týka diéty a hygienických opatrení. Baktéria salmonela totiž prežíva v tráviacom ústrojenstve ešte pár týždňov po skončení ochorenia a môžu sa nakaziť ostatní členovia rodiny.

V priloženom videu si môžete pozrieť archívnu reportáž o salmonelóze.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Zdravie

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.