Do prestížnej súťaže zo žartu prihlásili víno, ktoré pijú bezdomovci. Vyhralo zlatú medailu

Do prestížnej súťaže zo žartu prihlásili víno, ktoré pijú bezdomovci. Vyhralo zlatú medailu
Ilustračná snímka. Zdroj: shutterstock.com/LightField Studios

Ocenenie zo súťaže automaticky neznamená, že víno musí byť naozaj kvalitné. Toto tvrdenie sa v praxi rozhodla overiť belgická televízna relácia On n'est pas des pigeons.

Pokiaľ objavíte na fľaši vína štítok z nejakej prestížnej vinárskej súťaže, pravdepodobnosť, že si také víno vyberiete oproti ostatným, sa výrazne zvýši. Skutočnou zárukou kvality vína však tieto „medaily“ byť nemusia, ako ukázal vtipný experiment televíznej show, ktorý stanica realizovala spolu so someliérom Ericom Boschmanom, píše portál Le Matin.

Spoločne vybrali to najhoršie víno zo supermarketu v hodnote 2,50 eura, aby dokázali, že aj také môže získať zlatú cenu v renomovanej medzinárodnej súťaži. Stačí len zaplatiť a obísť pár pravidiel.

„Na výber bolo z množstva fliaš v hodnote do troch eur, ale rozhodli sme sa vybrať to najlacnejšie a najhoršie chutiace, aké sme našli,“ popísali.

Prečítajte si tiež:

​Porotcov ovplyvnila marketingová kampaň

K fľaši zo supermarketu vyrobili etiketu prémiového produktu, premenovali ho na Le Château Colombier a vymysleli legendu, ktorá hovorí o víne vyrobenom vo valónskej oblasti Côtes de Sambre a Meuse.

Rozhodli sa, že ho prihlásia do súťaže Gilbert et Gaillard. Zaplatili vstupný poplatok 50 eur, poslali vzorky na ochutnávanie aj falošné výsledky laboratórnych testov o hladine alkoholu a cukru.

Aby sa šanca na umiestnenie v súťaži ešte zvýšila, rozbehla sa marketingová kampaň, pri ktorej Boschman prostredníctvom médií, sociálnych sietí a medzi svojimi someliérskymi kolegami vychvaľoval víno ako niečo skutočne výnimočné.

Spoliehali sa pri tom, že tak ovplyvnia porotcov, čo sa nakoniec aj podarilo - víno získalo zlatú medailu, pričom ho porotcovia opísali ako „víno jasne granátovo červené, z ktorého je cítiť kôstkovina, ríbezle a decentný dub. Príjemné, nervózne a bohaté víno s čistou vôňou, ktoré sľubuje príjemnú komplexnosť“.

Hodnotenie poslali víťazom s dodatkom, že si je možné za 60 eur dokúpiť zlaté nálepky, ktoré sa následne nalepia na fľaše.

Vinári budú musieť na etiketách uvádzať zloženie aj množstvo kalórií. Viac v archívnej reportáži.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Zaujímavosti

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.