VIDEO: Krutosť marketingu v praxi. Lev v kaviarni vyvolal medzinárodné pobúrenie

Lev v kaviarni.
Zdroj: reprofoto: Instagram/Mevzoo

Na jednom z videí vidieť malý kruhový otvor, cez ktorý môžu návštevníci hádzať levici s menom Khaleesi zvyšky večere.

Marketing vie byť niekedy poriadne krutý. V snahe prilákať zákazníkov sa majitelia podnikov uchyľujú k bezohľadným a krutým postupom. To je aj prípad kaviarne v centre tureckého Istanbulu. Kontroverzná atrakcia v podobe preskleného tunela s levom vyvolala medzinárodné pobúrenie.

Kráľ zvierat v tom však nie je sám. V priestoroch kaviarne sú aj exotické vtáky, krokodíl, hady, zajace či kone. Podnik s názvom Mevzoo na instagrame zverejnil niekoľko videí zachytávajúcich, v akých podmienkach v ňom „žijú" zvieratá.

Na jednom z videí vidieť malý kruhový otvor, cez ktorý môžu návštevníci hádzať levici s menom Khaleesi zvyšky večere.

Niekomu sa to môže zdať ako fajn nápad - za všetko hovorí fakt, že kaviareň je preplnená ľuďmi, no takýto pohľad je veľmi neohľaduplný.

Na facebooku sa spustila petícia, ktorej signatári žiadajú zatvorenie podniku. Problémom sa už zaoberajú aj miestne úrady, ktoré zatiaľ alibisticky nariadili odstrániť sklenenú klietku s levom.

Najzarážajúcejšie na tom je, že kaviareň sa označuje za „rehabilitačné centrum so zvieratami". Všetko sa dialo so súhlasom tureckých úradov, ktorým stačilo, aby majiteľ predložil potrebné povolenie.

Dávnejšie sme informovali o podobnom prípade z čínskeho mesta Guangzžu. Ľudia žiadali uzavrieť nákupné centrum, ktoré vo svojich priestoroch držalo ľadového medveďa ako svoju atrakciu. 


ISTANBUL/kc

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Ochrana prírody

Dôležité udalosti