VIDEO: Päste i nadávky. Český poslanec zastupiteľstva zmlátil rusky hovoriaceho muža

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Do sporu s rusky hovoriacim mužom sa dostal jeden z predstaviteľov českého mesta Děčín. Padali nadávky aj rany. Zastupiteľ sa obhajuje tým, že ho muž napadol.

O prípade informuje tn.cz. Priateľské posedenie pred hotelom Pošta v meste Děčín sa v pondelok 24. júla poriadne vyhrotilo. Majiteľ hotela a tiež člen mestského zastupiteľstva Radek Flachs a jeden z prítomných mužov sa dostali do ostrého konfliktu. Spor zachytili kamery.

Na zázname vidieť Flachsa, ženu v klobúčiku a ďalšieho muža, ako sa zhovárajú po rusky. Z prekladu je zrejmé, že žena rusky hovoriacemu mužovi vyčíta, že nebojuje. „Svoje domy. Pretože si vybojujú späť svoju časť (územia) a ich ženy sa vrátia domov. A ty tu iba tak sedíš,“ povedala žena.

Flachs pokračoval posmešnými poznámkami, pričom muža nazýval zajacom, pričom mu posmešne gestami naznačoval zajačie uši na hlave.

Rusky hovoriaci muž to už nevydržal a na Flachsa zaútočil. Zastupiteľ zareagoval taktiež agresívne, strhla sa ostrá bitka. Na videu je vidieť, že zastupiteľ dokonca použil krígeľ na pivo a udrel ním muža, ktorý následne padol na zem.

Rozzúreného zastupiteľa sa snažil upokojiť jeden z čašníkov vo chvíli, keď už holohlavý muž ležal na zemi. Ten sa naňho však opäť snažil zaútočiť, len čo sa dokázal pozbierať.

Prečítajte si tiež:

Príčiny incidentu nejasné

Dôvody toho, prečo k incidentu došlo, nie sú úplne známe. Zastupiteľ svoje konanie obhajoval tým, že podľa neho bol muž Rus a mal sa začať navážať do dievčat z Ukrajiny, ktoré sú v hoteli ubytované.

Flachs totiž od začiatku invázie vo svojom hotely ubytováva tých, ktorí z Ukrajiny utekajú pred vojnou.

Prípad ani on ani holohlavý rusky hovoriaci muž na polícii nenahlásili.

Avšak správy o incidente sa dostali do uší primátora mesta Jiřího Anděla. Správanie zastupiteľa odsúdil ako niečo „za čiarou zdravého rozumu“. Správanie sa Flachsa považuje za neprijateľné a dištancoval sa od toho.

Primátor uviedol, že na zastupiteľstve sa o incidente viedli dlhšie diskusie. Má v pláne žiadať od Flachsa, aby za svoje správanie vyvodil osobnú zodpovednosť.

Skupina mladíkov si nakrúcala surovú bitku svojho rovesníka a potom ju zavesili na internet: 

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Krimi

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.