Páry, ktoré dávajú príliš často zamilované fotky na internet, môžu mať problém, hovorí odborníčka

Ilustračná snímka.
Ilustračná snímka. Zdroj: Shutterstock.com/Dean Drobot

Sexuologička má pre ľudí dve otázky, na ktoré by mali úprimne odpovedať. To naznačí, či je ich vzťah naozaj šťastný.

Sociálne siete sú pre mnohých neoddeliteľnou súčasťou ich každodenného života. Zdieľajú na nich svoje pocity, názory, fotky aj videá. Ľudia majú tendenciu zverejňovať len tie príjemné zážitky a to vyvoláva dojem šťastia a spokojnosti.

Nie je to vždy tak a britská sexuologička dokonca prišla s názorom, že veselé fotky dávajú často práve páry, ktoré nie sú vo vzťahu spokojné. 

Naopak, šťastné páry si podľa nej chcú intimitu nechať pre seba a nepotrebujú druhých presviedčať o stabilite ich vzťahu.

Prečítajte si tiež:

Potrebujú potvrdenie od druhých o svojom vzťahu

Sexuologička Nikki Goldsteinová pre Daily Mail hovorí, že najčastejší dôvod, prečo ľudia často dávajú spoločné príspevky na sociálne siete, je ten, že potrebujú najmä seba presvedčiť, že ich vzťah funguje.

Častými príspevkami si vynucujú pozitívne reakcie okolia, ktoré potom ich samotných utvrdia v domnienke pekného vzťahu.

Sú aj takí, ktorí fotkami ukázať svojim bývalým, že sú šťastní s niekým iným.

Odborníčka sa párom venuje aj na terapiách a o vzťahových problémoch vie veľa. Pre páry, ktoré sú príliš aktívne na sociálnych sieťach, má dve základné otázky: 1. Sme takí, ako na fotkách aj v skutočnom svete? 2. Zaujíma ma viac to, ako môj vzťah vyzerá navonok, ako to, aký v skutočnosti je?

Odpovedať treba, samozrejme, úprimne. Na základe odpovedí dokáže terapeutka ďalej pracovať s pármi a pomôcť im vybudovať lepší vzťah.

Prečítajte si tiež:

Môžu vás priviesť k depresii

Problémom sociálnych sietí je aj to, že používatelia si niekedy neuvedomujú, že nezobrazujú realitu.

Fenoménom sociálnych sietí a ich vplyvom na duševné zdravie sa vedci venujú už desiatky rokov. Dokázali napríklad aj to, že časté sledovanie sociálnych sietí môže viesť príznakom depresie.

Dôvodom je, že sa ľudia pri pozeraní šťastných a pozitívnych príspevkov porovnávajú a majú pocit, že ich život nie je taký dobrý ako ľudí, ktorých sledujú.

Väčšina našich priateľov či influencerov má tendenciu písať len o dobrých veciach, ktoré sa vyskytujú v ich živote, no môžu sa cítiť aj zle. Je dobré si preto niekedy uvedomiť, že aj oni sú len ľudia a v súkromnom živote majú aj ťažšie dni.

Vzťahy je téma, ktorú riešia psychológovia a psychoterapeuti na svojich sedeniach najčastejšie. Nielen oni. Riešime ich aj my medzi sebou. O lásku a dobré vzťahy sa treba starať a nebrať ich ako samozrejmosť a už vôbec nie, ak ide o dlhoročné manželstvo. Odborníci hovoria, že aj dlhodobo naštrbený vzťah sa dá naštartovať. Pozrite si reportáž magazínu Reflex:

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Sociálne siete

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.