Dráma v Pakistane má šťastný koniec. Z lanovky, ktorá uviazla vo výške 300 metrov, zachránili všetkých

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Zo sedačkovej lanovky, ktorá po prasknutí jedného z lán uviazla nad údolím v Pakistane, sa vojakom podarilo zachrániť všetkých.

Záchranná operácia bola pôvodne prerušená v dôsledku zlej viditeľnosti a silného vetra. V kabíne sa stále nachádzali dve deti a jeden dospelý.

V lanovke pôvodne zostalo uväznených 8 ľudí - dvaja učitelia a 6 školákov vo veku od 10 do 16 rokov. Vojenské komando sa pokúsilo dostať s vrtuľníkom čo najbližšie k lanovke, no prvé dva pokusy boli neúspešné. Záchrannú operáciu totiž sťažoval silný vietor.

Situáciu skomplikoval aj zdravotný stav 16-ročného chlapca, ktorý pre poruchu srdca upadol do bezvedomia.

Podľa predstaviteľa záchrannej služby Bilala Ahmada Faiziho sa jeden z káblov pretrhol, keď skupina v utorok ráno cestovala do školy v provincii Chajbar Paštúnkhwa. Sedačková lanovka zostala zaseknutá vo výške 270 metrov nad zemou, informuje portál CNN.

Sedačková lanovka spája dve komunity v regióne a jazdí na dvoch lanách, uviedol predstaviteľ záchranárov Bilal Ahmad Faizi. Ak by sa ľudia chceli dopraviť na druhú stranu údolia po ceste, trvalo by im to najmenej dve hodiny, lanovkou trvá cesta iba 5 minút.

Mnohé deti, ktoré žijú v odľahlých a horských častiach provincie Khyber Pakhtunkhwa, sa spoliehajú na lanovky, ktoré ich dopravia do školy a späť. Niektoré z nich nemajú pravidelnú údržbu a môžu byť riskantnou formou cestovania.

Dočasný pakistanský premiér Anwar-ul-Haq Kakar nariadil, aby všetky „chátrajúce a nevyhovujúce sedačkové lanovky“ okamžite uzavreli.

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Pakistan

Dôležité udalosti