Interpol vyšetruje záhadné úmrtie. V Dunaji našli mŕtve telo chlapca zabalené v alobale

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Medzinárodná policajná organizácia Interpol sa snaží zistiť totožnosť mŕtveho chlapca, ktorého telo bolo nájdené zabalené v alobale as pripevneným kameňom v Dunaji. O pomoc žiada verejnosť s trojrozmerným identikitom, informuje portál denníka Stern.

„Niekde niekto o tomto chlapcovi niečo vie. Preto je dôležité, aby sme určité informácie zverejnili. Či už bol obeťou obchodovania s ľuďmi, únosu alebo násilia, sme odhodlaní využiť vplyv Interpolu na jeho identifikáciu a pomôcť vyšetrovateľom,“ oznámil šéf Interpolu Jürgen Stock.

Chlapec mal byť vo veku 5 alebo 6 rokov. Meral 110 centimetrov a vážil asi 15 kilogramov. Mal modré oči, hnedé vlasy a krvnú skupinu 0.

Interpol teraz vydal takzvané čierne oznámenie, ktoré slúži na zhromažďovanie informácií o zosnulých ľuďoch, ktorých telá neboli identifikované. Obracia sa na verejnosť a úrady vo svojich 195 členských krajinách.

Prečítajte si tiež:

​Chlapcovo telo sa vlani 19. mája našlo v rieke v nemeckom meste Grossmehring. Vyšetrovanie ukázalo, že pravdepodobne sa zdržiaval mimo Nemecka, píše sa v tlačovej správe Interpolu.

Ten požiadali predtým o pomoc nemecké úrady. Kto by mohol mať o chlapcovi nejaké informácie, môže sa obrátiť na nemeckú políciu.

Vyšetrovatelia sa pri zisťovaní identity spoliehajú aj na nástroj DNA I-Familia. Jeho cieľom je identifikovať neznámych nebožtíkov pomocou medzinárodného porovnávania príbuznosti DNA.

V priloženom videu si môžete pozrieť príspevok o náleze tela dievčatka v mori pri pobreží Španielska.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Krimi

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.