Severná Kórea oznámila, že otestovala dve balistické strely

Na snímke líder KĽDR Kim Čong-un.
Severná Kórea oznámila, že otestovala dve balistické strely. Zdroj: TASR/AP Photo/Ahn Young-joon

Severná Kórea vo štvrtok uviedla, že predošlý deň otestovala dve balistické strely krátkeho doletu v rámci "taktického jadrového cvičenia", informovali tamojšie štátne médiá. Informujú agentúry Jonhap a AFP.

Severokórejská armáda uviedla, že rakety boli odpálené v stredu večer v rámci "taktického jadrového cvičenia", počas ktorého bol simulovaný útok na "hlavné veliteľské stanovištia a operačné letiská" v Južnej Kórei.

„Cieľom cvičenia je vyslať nepriateľom jasný odkaz,“ uviedla armáda vo vyhlásení, ktoré zverejnila severokórejská štátna agentúra KCNA.

Prečítajte si tiež:

Jonhap s odvolaním sa na juhokórejskú armádu predtým informovala, že KĽDR odpálila dve balistické strely krátkeho doletu z oblasti severokórejského hlavného mesta Pchjongjang smerom na východ tesne pred polnocou.

KCNA dodala, Severná Kórea tiež v utorok usporiadala vojenské cvičenia v reakcii na spoločné vojenské cvičenia Južnej Kórey a Spojených štátov, pričom severokórejský vodca Kim Čong-un navštívil výcvikové veliteľské stanovište.

Prečítajte si tiež:

USA a Južná Kórea spustili svoje každoročné cvičenia Ulchi Freedom Shield (UFS) 21. augusta, skončiť sa majú vo štvrtok. V rámci nich v stredu prebehli spoločné letecké cvičenia nad Kórejským polostrovom, do ktorých sa zapojil najmenej jeden americký strategický bombardér B-1B.

Kim Čong-un v prejave v Deň námorných síl v pondelok vyhlásil, že vody pri Kórejskom polostrove sú nestabilné a "rizikové z dôvodu možnej jadrovej vojny", pretože pod vedením USA tam prebiehajú nepriateľské akcie.

Pozrite si reportáž z Televíznych novín z 31. 5. 2023:

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Medzinárodné vzťahy

Dôležité udalosti