VIDEO: Pri požiari v Johannesburgu zahynulo vyše 70 ľudí. Najmladšia obeť nemala ani dva roky

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Na 73 stúpol počet obetí štvrtkového požiaru päťpodlažnej budovy v juhoafrickom meste Johannesburg. Ďalších 53 ľudí utrpelo ľahké zranenia v dôsledku nadýchania sa dymu. S odvolaním na hovorcu tamojších záchranných zložiek Roberta Mulaudziho o tom informuje agentúra AFP.

Požiar sa podľa zasahujúcich zložiek podarilo úplne uhasiť, záchranári teraz vynášajú telá obetí z budovy. Medzi mŕtvymi je najmenej sedem detí, najmladšie nemalo ani dva roky.

„Je to naozaj smutný deň pre mesto Johannesburg... za 20 rokov v službe som sa s niečím takým ešte nestretol,“ povedal Mulaudzi. Podľa neho nebolo bezprostredne známe, čo zapríčinilo vypuknutie požiaru.

Budova sa nachádza v zanedbanej oblasti, ktorá bola kedysi obchodnou štvrťou Johannesburgu. V zasiahnutej budove sa zdržiavali ľudia bez trvalého bydliska, podľa svedkov ich tam mohlo žiť až 200.

Nelegálne obsadzovanie nepoužívaných budov v centre Johannesburgu je podľa AFP rozšírené. Mnohé sú údajne pod kontrolou zločineckých syndikátov, ktoré vyberajú od obyvateľov nájomné.

Mgcini Tshwaku, člen mestského výboru, ktorý má na starosti verejnú bezpečnosť, uviedol, že budova mala bezpečnostný východ, ktorý však bol zatvorený, takže ľudia sa nemohli dostať von. "Veľa zhorených tiel sa našlo pri tomto východe," povedal Tshwaku.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Požiar

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.