Ukrajinský minister obrany naznačil, kedy by sa na bojisku mohli objaviť stíhačky F-16

Ukrajinský minister obrany naznačil, kedy by sa na bojisku mohli objaviť stíhačky  F-16
Stíhačka F-16. Zdroj: reprofoto: tvnoviny.sk

Ukrajinský minister obrany Olexij Reznikov očakáva, že stíhačky F-16, ktorých dodanie Kyjevu prisľúbili už viaceré západné krajiny, budú môcť byť do boja s Ruskom nasadené niekedy na jar 2024. Vyjadril sa tak v nedeľnom rozhovore pre ukrajinskú agentúru Ukrinform, píše TASR podľa správy agentúry DPA.

Reznikov uviedol, že ukrajinských pilotov najskôr treba vycvičiť v obsluhovaní týchto bojových lietadiel, ktorých dodanie Ukrajine nedávno prisľúbili Holandsko, Dánsko aj Nórsko.

Prečítajte si tiež:

​Minister tiež povedal, že svetovým lídrom "musel napísať viac ako jeden list", aby ich uistil, že Ukrajina použije zmienené stíhačky od členských krajín NATO len na obranné účely a nie na území Ruska.

Ukrajine dosiaľ prisľúbili krajiny NATO dodávku prinajmenšom 50 stíhačiek F-16. Viaceré štáty tiež sľúbili, že ukrajinských pilotov vycvičia v obsluhe týchto strojov.

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj však nedávno povedal, že Ukrajina potrebuje na ochranu svojho vzdušného priestoru zhruba 160 takýchto bojových lietadiel.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Vojna na Ukrajine

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.