Albánsky premiér na konferencii rozosmial publikum drsným vtipom o Putinovi a Prigožinovi

Albánsky premiér na konferencii rozosmial publikum drsným vtipom o Putinovi a Prigožinovi
Albánsky premiér Edi Rama reční na konferencii v Slovinsku. Zdroj: Reuters

Albánsky premiér Edi Rami, ktorý je povestný ostrým humorom aj kritikou Ruska, si vzal na mušku ruského prezidenta Vladimira Putina a smrť bývalého vodcu žoldnierskej Vagnerovej skupiny Jevgenija Prigožina.

Svoj najnovší vtip predniesol albánsky premiér koncom minulého týždňa na tradičnej konferencii Bled Strategic Forum v Slovinsku. Prostredníctvom „humornej vložky“ priamo obvinil ruského prezidenta Putina zo smrti bývalého šéfa Wagnerovej skupiny Jevgenija Prigožina.

„Neviem, či ste počuli, že Rusko chce zjednotiť čas v celej krajine. Pretože časový rozdiel medzi jedným a druhým koncom Ruska je deväť hodín,“ začal Edi Rama svoj výstup. A priamo pokračoval k vtipnému rozuzleniu.

Príde ruský premiér k Putinovi a hovorí: „Pán prezident, máme problém. Poslal som rodinu na dovolenku, a keď som im volal, aby som im zaželal dobrú noc, tak tam už bolo ráno a boli na pláži. Volal som Olafovi Scholzovi, aby som mu zaželal k výročiu, ale hovoril, že je to až zajtra. Volal som Si Ťin-pchingovi k Novému roku, ale hovoril, že majú stále ešte starý rok.“

A Putin na to odpovedal: „Áno, tiež sa mi to stalo. Volal som Prigožinovej rodine, aby som vyjadril ľútosť nad ich stratou, ale lietadlo ešte nevzlietlo.“

Rama je najrôznejšími vtipmi už celkom povestný, a to nielen na politickej scéne. Vlani napríklad počas prednášky na americkej univerzite zavtipkoval o náboženských pomeroch vo svojej vlastnej rodine a inokedy zase premiéra Severnej Macedónie označil za „budúcnosť Západného Bulharska“.

V priloženom videu si môžete pozrieť archívnu reportáž o páde lietadla s Jevgenijom Prigožinom.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Albánsko

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.