Zahraničné

Obetí potopeného kórejského trajektu je už 259, nezvestných je stále 43 ľudí

Obetí potopeného kórejského trajektu je už 259
Zdroj: SITA

Potápači dokončili prehľadávanie 61 zo 64 kajút.

Jedenásť ďalších tiel sa dnes podarilo vytiahnuť z potopeného trajektu Sewol. Počet obetí nešťastia pri juhozápadnom pobreží Južnej Kórei zo 16. apríla sa tak zvýšil na 259, stále nezvestných je 43 ľudí, informovala agentúra Jonhap.

Zdroj: SITA
Telá sa našli na štvrtej palube krátko po tom, čo potápači pokračovali v hľadaní vnútri potopenej lode s výtlakom 6825 ton. Počas noci nemohli záchranné práce pokračovať z dôvodu silného vetra a vysokých vĺn.

Potápači dokončili prehľadávanie 61 zo 64 kajút, v ktorých očakávali, že nájdu obete. Trajekt Sewol má celkom 111 kajút. Následne plánujú potápači prehľadávať spoločné priestory, ako sú haly, schodiská, obchody, podlubie a kúpeľne. Ak tam do 15. mája nikoho nenájdu, záchranný tím chce rozšíriť pátranie do nákladných priestorov na prvej a druhej palube.

Trajekt Sewol sa potopil so zatiaľ neznámych príčin pri ostrove Čindo. Na trajekte sa v čase nešťastia nachádzalo 476 ľudí, väčšinou žiakov strednej školy Danwon v Ansane pri Soule, ktorí boli na štvordňovom výlete na ostrov Čedžu. Potopenie trajektu prežilo iba 174 ľudí, medzi nimi aj 22 z 29 členov posádky.

Polícia doteraz vydala príkaz na zatknutie 19 osôb, vrátane všetkých 15 členov posádky, ktorí mali na starosti riadenie lode.

SOUL, TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti