Dráma v Chorvátsku: Češku s malými deťmi na paddleboarde odniesla búrka na otvorené more

Dráma v Chorvátsku: Češku s malými deťmi na paddleboarde odniesla búrka na otvorené more
Ilustračná snímka. Zdroj: shutterstock.com/andrejs polivanovs

Chorvátske média informovali o nebezpečnom incidente, pri ktorom sa do životu ohrozujúcej situácii dostala mladá Češka z Prahy so svojimi dvomi malými deťmi. Silná búrka ich totiž na paddleboarde odniesla ďaleko od brehu. Všetko však malo aj zásluhou otca detí šťastný koniec, informuje portál TN.cz.

„S mojím hosťom Andrzejom Blaszczakom a jeho motorovým členom sme zachránili matku s dvoma malými deťmi,“ uviedol pre portál Makarska Danas k následnej záchrane ohrozenej trojice jeden z miestnych Ante Čapin.

„Najskôr sme uvideli panikáriaceho muža. Chytal sa za hlavu a utekal od móla smerom k hostincu. Ďalší ľudia sa pozerali smerom k moru a ja som videl malú čiernu bodku rýchlo miznúcu vo veľkých vlnách smerom na Brač. Zakričal som na Andrzeja, nech rýchlo pripraví čln , a v tej chvíli nás muž uvidel a povedal nám, že more odnieslo ženu a dve dievčatká," cituje ďalej Čapina portál Danas.hr.

Prečítajte si tiež:

​Spolu s Antem a Andrzejom ihneď naskočil do pripraveného člna a vydal sa žene a deťom na pomoc. Vo vlnách vraj nebolo ľahké paddleboard s ohrozenou trojicou nájsť. Nakoniec sa to ale podarilo. Podľa Čapina úspechu záchrannej akcie výrazne pomohlo vzorné a pokojné správanie ženy.

„Je šťastie, že mladá Češka z Prahy zostala v hrozivej situácii v pokoji. Udržala na doske rovnováhu a obe dievčatá objala,“ chválil ju Čapin. Postupne sa potom podarilo všetky tri dostať na palubu člna.

„Šťastný otecko ich potom ihneď, keď do člna nastupovali, pobozkal,“ dodal. Jemu aj jeho kolegovi záchrancovi sa potom odvďačil fľašou vína.

V priloženom videu si môžete pozrieť reportáž o nedávnych požiaroch v Chorvátsku.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Cestovanie

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.