Obľúbené španielske ostrovy zasiahlo minitsunami. Turista zahynul pred očami rodiny

Minitsunami na Malorke a Menorke
Minitsunami na Malorke a Menorke Zdroj: YouTube.com

Nemca strhla do mora mohutná vlna.

V pondelok ráno zažili turisti a obyvatelia na španielskych ostrovoch Malorka a Menorca šok. Pláže zasiahlo malé tsunami. Voda zatopila aj cesty, bary a reštaurácie.

Tento prírodný jav nebolo klasické tsunami. To vzniká pri podmorskom zemetrasení či zosuve. Vlny, ktoré sa na ostrovoch vytvorili, odborníci nazývajú meteotsunami. Toto búrlivé vlnobitie má meteorologický pôvod a jeho následky nie sú ani zďaleka tak ničivé.

Meteotsunami ale netreba podceňovať. Zrejme sa totiž stalo osudným nemeckému turistovi na Malorke. Do mora ho strhla mohutná vlna. Muž sa utopil pred očami svojej rodiny na južnom pobreží dovolenkového ostrova, informovala v utorok agentúra DPA.

Nemec (52) sa vybral s manželkou a dvoma deťmi na prechádzku po pobreží neďaleko prístavu Porto Petro. Rodina napriek silnému vlnobitiu zostúpila na schodisku vedúcom k pobrežiu o niekoľko schodov nižšie. Muža s deťmi následne zasiahla vysoká vlna, napísali v utorok miestne noviny Diario de Mallorca a Ultima Hora s odvolaním sa na záchranné zložky.

Matke sa následne podarilo zachrániť aspoň dcéru. Na pomoc jej pribehli miestni obyvatelia, ktorí chlapca a muža vytiahli z vody pomocou kanoe. Dieťa bolo v dobrom stave, otcovi však už nebolo pomoci ani napriek tomu, že ho záchranári na mieste oživovali.

Nevylučuje sa, že muž po páde do mora narazil na skalu a preto sa utopil. Objasnenie prípadu prinesie až pitva. Polícia prípad vyšetruje.

https://www.youtube.com/watch?v=CDTt1iRz8nw


PORTO PETRO/jh, TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Tsunami

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.