VIDEO: Obrovská tragédia v hoteli na Bali. Výťah s piatimi ľuďmi padal 100 metrov, nikto neprežil

VIDEO: Obrovská tragédia v hoteli na Bali. Výťah s piatimi ľuďmi padal 100 metrov, nikto neprežil
Po odtrhnutí výťahu zahynulo 5 ľudí. Zdroj: Profimedia.sk

Polícia na Bali vyšetruje nehodu výťahu, pri ktorej v piatok zomrelo päť zamestnancov hotela v obľúbenom letovisku Ayuterra v Ubude, informuje portál The Guardian.

K havárii došlo po tom, čo sa odtrhlo nosné lano šikmého výťahu, ktorý prevážal tri ženy a dvoch mužov. Kabína sa potom zrútila asi 100 metrov do strmej rokliny. Nehodu vyšetruje balijská polícia.

Obeťami nešťastia sú zamestnanci rezortu, ktorý v ňom pracovali ako upratovači/ky. Dvaja ľudia zomreli na mieste, zvyšní traja zomreli v nemocnici.

„Obete utrpeli vážne zranenia životne dôležitých častí tela, napríklad ťažké zranenia po náraze do hlavy," povedal novinárom zástupca miestneho policajného komisára Ario Seno Wimoko.

Šesťdesiatročný majiteľ strediska Linggawati Utomo uviedol, že uhradí náklady na pohreb všetkých obetí. Pozostalým rodinám vraj vyplatil zhruba 4-tisíc dolárov ( v prepočte asi 3730 eur) za to, že proti letovisku nepodniknú žiadne právne kroky.

Miestne úrady uviedli, že príčinu nehody aj bezpečnostné opatrenia v letovisku stále preverujú.

„Oceľové nosné lano nebolo dostatočne silné, aby vytiahlo hore vyvažovacie závažie, ktoré bolo pomerne ťažké," povedal v pondelok médiám šéf polície v Ubude Made Uder.

Podľa vyšetrovateľov nefungovala ani bezpečnostná brzda. Námestník balijského guvernéra Cok Ace povedal miestnym médiám, že predtým videl povolenie, podľa ktorého bol výťah v rámci rutinných kontrol v novembri 2022 vyhlásený za bezpečný.

Policajný šéf Ketut Widiada uviedol, že polícia vyšetruje, či nehodu spôsobilo zníženie počtu lán, ktoré výťah nesú. Ešte z roku 2019 existujú záznamy, že výťah bol v prevádzke s použitím troch závesných lán. V čase nehody však podľa niektorých svedectiev fungoval s použitím jediného lana.

V priloženom videu si môžete pozrieť archívnu reportáž o tragédii, ktorá otriasla celým Slovenskom. Pád výťahu v Bratislave si vyžiadal dve obete.

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

K téme Krimi

Dôležité udalosti