VIDEO: Vedci sa báli, čo z nej vylezie. Na dne mora pri Aljaške objavili záhadnú zlatú guľu

VIDEO: Vedci sa báli, čo z nej vylezie. Na dne mora pri Aljaške objavili záhadnú zlatú guľu
Zlaté vajce na dne mora. Zdroj: profimedia.sk/SWNS

Na dne oceánu pri pobreží Aljašky objavili vedci záhadnú zlatú guľu biologického pôvodu. Predpokladajú, že by to mohlo byť vajce doteraz neobjaveného tvora alebo o morskú hubu, informuje portál The Guardian. Objekt v súčasnosti analyzujú vedci z amerického Národného úradu pre oceán a atmosféru (NOAA).

Čudo objavili s pomocou diaľkovo ovládanej robotickej ponorky v hĺbke viac než 3 kilometre pod hladinou. S ramenom robota do objektu šťuchli, na základe čoho zistili, že ide mäkkú hmotu aby ju následne opatrne odsali s pomocou trubice.

V laboratóriu následne zistili, že hmota pripomína kožné tkanivo. Všimli si na nej aj otvor, ktorý naznačuje, že by mohlo ísť o vajce, z ktorého sa vyliahol nejaký neznámy tvor. Môže však ísť aj o stopu po útoku predátora.

Čudo zo dna mora. Zdroj: profimedia.sk/SWNS

​„Len dúfam, že keď do toho zabrdneme, niečo sa nerozhodne vyliezť von,“ povedal jeden z vedcov. „Je to ako začiatok hororu,“ dodal.

Objekt bol odhalený v rámci expedície Seascape Alaska 5, ktorá potrvá do 15. septembra. Misia skúma Aljašský záliv do hĺbky zhruba 6,5 ​​kilometra, vrátane hlbokomorských koralových a hubových biotopov i geologických útvarov, ako sú bahenné sopky.

More vyplavilo na pláž v Japonsku záhadnú guľu. Pozrite si archívne video.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Zaujímavosti

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.