VIDEO: Z farmy v Číne ušlo počas záplav najmenej 70 krokodílov. Úrady vyzvali obyvateľov, aby zostali doma

VIDEO: Z farmy v Číne ušlo počas záplav najmenej 70 krokodílov. Úrady vyzvali obyvateľov, aby zostali doma
Ilustračná snímka. Zdroj: shutterstock.com/Sitthipong Pengjan

Úrady v meste Mao-ming na juhu Číny sa pokúšajú pochytať viac ako 70 krokodílov, ktoré unikli z komerčnej krokodílej farmy v provincii Kuang-tung.

Oblasť zasiahli povodne spôsobené prudkými lejakmi a úrady varovali miestnych obyvateľov, aby nevychádzali z domov, informuje TASR na základe správy stanice CNN.

Podľa úradov sa na voľno pohybovalo 69 dospelých krokodílov a šesť mláďat , informoval informačný portál Chaj Pao sídliaci v provincii Šan-tung.

Na odchyt plazov nasadili špeciálny oddiel v prilbách a vysokoreflexných vestách vybavený sonarmi. Odchyt výrazne sťažuje rozliata voda, v niektorých prípadoch preto bude nevyhnutné krokodíly usmrtiť, vyhlásil člen špeciálneho tímu.

Na čínskych sociálnych sieťach sa objavili videá, na ktorých vidno krokodíla striehnuceho vo vode za dopravnou značkou. Iné zábery zobrazujú krokodíly odnášané na súš so spútanými čeľusťami a končatinami.

Krokodíly sú v Číne cenené pre kožu a mäso, tamojšia tradičná medicína im pripisuje aj liečebné účinky. Pre pomerne teplé podnebie je provincia Kuang-tung obľúbeným miestom chovateľov krokodílov.

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Prírodná katastrofa

Dôležité udalosti