V mori niečo zaútočilo na dve deti. Zrejme išlo o žraloka

Zranená Lola Pollinová.
Zdroj: Philip Pollina via AP

Incident sa stal v New Yorku, kde naposledy zaútočil žralok pred 70 rokmi.

Pri pobreží amerického štátu New York došlo v mori k útoku na dve deti, pravdepodobne išlo o žraloky. Stalo sa tak v tejto oblasti po prvý raz po 70 rokoch, informuje vo štvrtok televízia Sky News.

Dvanásťročné dievča a o rok staršieho chlapca pohrýzli do nôh na dvoch plážach blízko od seba. Neskôr sa objavili správy, že neďaleko, ešte v ten istý deň, chytili dva žraloky, aj keď nebolo jasné, či boli zodpovedné za útoky. Obe pláže dočasne uzatvorili.

Dievča Lola Pollinová na tlačovej konferencii uviedla, že stála do pol pása vo vode a rýchlo sa vrátila na breh s krvavou nohou po tom, ako ju niečo uhryzlo. "Videla som niečo pri mne, pocítila som bolesť a uvidela som plutvu," povedala o útoku pri ostrove Fire Island.

Zdroj: Philip Pollina via AP

"Myslela som si, že to bol žralok, lebo sme boli na pláži." Podľa nej mal živočích, ktorý ju pohrýzol, dĺžku 90 až 120 centimetrov.

Z nohy chlapca, ktorý sa pri pláži niekoľko kilometrov ďalej surfoval, vytiahli zub. Ten skúmajú, aby mohli identifikovať útočníka. Podľa expertov zub aj rana na nohe dievčaťa poukazujú na to, že by mohlo ísť o žraloka.

Zdroj: Facebook/Barbara Pollina

Útoky vo vodách ostrova Fire Island sú výnimočne zriedkavé. Platí to aj o celom pobreží štátu New York. Podľa Iana Levina z hasičského úradu na ostrove zaznamenali pri pobreží štátu New York iba desať prípadov uhryznutia žralokmi. Posledný prípad sa stal v roku 1948.

NEW YORK/TASR

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme žralok

Dôležité udalosti