V nemeckom mestečku nájdete najväčší mlynček na kávu na svete. Na jej uvarenie potrebujete lopatu

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Atrakcia pre všetkých kavíčkárov. Ak patríte medzi nich, istotne by ste radi ochutnali šálku čerstvej kávy, ktorú pomlel ten najväčší mlynček na svete. Už vyše 30 rokov ho majú v nemeckom Duisburgu.

Kaviarničku v centre mesta prevádzkuje už piata generácia rodiny Dobbelsteinovcov. Teraz je pri kormidle Anja, no obrovský kávový mlynček do podniku priniesol ešte v roku 1987 jej otec Otto.

„V určitom momente si zmyslel, že chce byť v Guinessovej knihe rekordov a potom premýšľal, ako by to mohol urobiť. Počas vtipného rozhovoru s priateľmi prišiel s nápadom, že keďže má toľko malých mlynčekov na kávu, chcel by mať aj ten najväčší na svete,“ hovorí majiteľka kaviarne Anja Dobbelsteinová.

No a hlava rodiny sa pochlapila vskutku majestátnym kúskom. Má dva metre a váži poltony a týči sa priamo v strede kaviarne.

Prečítajte si tiež:

Keďže čistiť takýto stroj dennodenne by bola tortúra, používa sa už len sporadicky. Reportéri nemeckej RTL dostali malú ochutnávku.

Potrebujete vrece kávy a veľkú lopatu. Hodíte zrná do násypky v hornej časti a od prvého otočenia sa potom káva melie. Kvapky v spodnej časti zásuvky a to je obyčajná mletá káva, z ktorej si potom môžete pripraviť kávu.

Kaviareň je domovom mnohých malých, funkčných mlynčekov. Niekedy ju preto nazývajú aj múzeom. Vo vnútri je ich dohromady 500 a pozrieť sa na ne prišli v minulosti aj viaceré celebrity.

Prečítajte si tiež:

„Jeden z otcových priateľov organizoval festival, na ktorý chodievali politici. Raz ho navštívil aj minister zahraničia Genscher, ktorý chcel spoznať našu rodinu,“ hovorí majiteľka.

No a niekdajší šéf diplomacie neprišiel sám. Sprevádzal ho kancelár Helmut Kohl, ktorého vraj najviac zaujalo, že mohol sám točiť mlynčekom. 

Viac sa dozviete v priloženej reportáži vyššie.

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Zaujímavosti

Dôležité udalosti