Bol pri pôrode svojej manželky, teraz požaduje odškodné. Tvrdí, že ho odvtedy trápia psychické problémy

muž pri žene po pôrode
Ilustračná snímka. Zdroj: Profimedia.sk

Muž z Austrálie požaduje od nemocnice odškodné vo výške 1 miliardy dolárov. Pohľad na narodenie dieťaťa má údajne stáť za jeho psychickými problémami a rozpadom manželstva.

Anil Koppula bol pri pôrode svojej manželky v roku 2018. Odvtedy vraj na sebe spozoroval rôzne psychické problémy, ktoré viedli až k rozpadu manželstva. Konkrétne trpí psychotickou poruchou, ktorú už bližšie nešpecifikoval.

Domnieva sa, že všetko spôsobil práve cisársky rez, ktorý pozoroval. Rozhodol sa preto po rokoch zažalovať nemocnicu v Melbourne a dožadovať sa vysokého odškodného, píše The Independent.

Koppula tvrdí, že ho personál nemocnice prehováral, aby bol počas pôrodu pri svojej manželke. Na ich požiadavky pristúpil a počas zákroku mal vraj vidieť krv a niektoré vnútorné orgány svojej ženy, čo mu malo spôsobiť traumu, ktorá mu zmenila život.

Prečítajte si tiež:

Na súde neuspel

Prípad skončil na súde. Muž sa rozhodol nevyužiť služby právnika a zastupoval sa sám, rovnako aj vysoké odškodné vyčíslil na základe svojho vlastného úsudku.

Muža podrobili lekárskemu vyšetreniu, aby si overili tvrdenia o jeho údajnej psychotickej poruche. Znalci jeho tvrdenia popreli.

Nemocnica podala návrh na zastavenie konania. Denník Polsat píše, že sudca žalobu zamietol a išlo podľa neho o zneužitie súdneho procesu.

Začíname pociťovať nedostatok zdravotníkov. Pôrodnica v bratislavskom Ružinove spustila registráciu na pôrody. Keď sa naplní týždenná kapacita, rodičku pošlú inde: 

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Krimi

Dôležité udalosti

Krátka správa

Ofenzíva v Karabachu si vyžiadala životy 192 azerbajdžanských vojakov.

Azerbajdžan v stredu oznámil, že počas jeho minulotýždňovej pozemnej ofenzívy v Arménmi obývanom regióne Náhorný Karabach zahynulo 192 azerbajdžanských vojakov. Podľa údajov rezortu zdravotníctva v Baku utrpelo počas bojov zranenia viac než 500 azerbajdžanských vojakov. Zdroje arménskych separatistov hovoria o 200 obetiach na životoch a najmenej 400 zranených. (TASR)

Krátka správa

Takmer štvrtina populácie Karabachu ušla po zásahu Azerbajdžanu do Arménska.

Približne 28.000 ľudí - teda zhruba 23 percent celkovej populácie Náhorného Karabachu - sa usilovala z regiónu ujsť hneď po tom, čo Azerbajdžan uvoľnil desať mesiacov trvajúcu blokádu jedinej cesty vedúcej do susedného Arménska. Blokáda tejto trasy viedla v oblasti k závažnému nedostatku potravín, liekov i paliva. (TASR)

Krátka správa

Štrajk hollywoodskych scenáristov sa v stredu končí.

Ukončeniu štrajku predchádzalo dosiahnutie platovej dohody s hollywoodskymi filmovými štúdiami, uviedlo v statuse na platforme X vedenie Združenia amerických scenáristov (WGA). Štrajk trval takmer päť mesiacov a ochromil Hollywood. (TASR)

Krátka správa

Turecko schváli vstup Švédska do NATO, ak USA umožnia predaj F-16tiek.

„Ak dodržia oni svoje sľuby, náš parlament tiež dodrží ten svoj,“ uviedol prezident Recep Tayyip Erdogan. Podľa neho spája vláda amerického prezidenta Joea Bidena schválenie švédskej žiadosti o vstup do NATO práve s predajom stíhačiek F-16. Erdogan tiež uviedol, že turecký minister zahraničných vecí Hakan Fidan minulý týždeň v New Yorku rokoval o vstupe Švédska do NATO s americkým rezortným kolegom Antonym Blinkenom.