Polícia našla v jasliach deti zdrogované opiátmi. Chlapec (1†) zomrel v nemocnici

Polícia New York
Ilustračná snímka. Zdroj: Profimedia.sk

Tragický prípad v New Yorku. Štyri deti sa nedopatrením mali v jasliach dostať do kontaktu s opiátmi. Ako a prečo sa to stalo vyšetruje polícia.

V piatok (15.9.) krátko po 15:00 h prijali na linke 911 telefonát z jaslí v Bronxe. Pracovníci nahlásili kritický stav troch detí, mali byť v bezvedomí, informuje ABC News.

Po obede si išli zdriemnuť a keď sa ich pracovníci snažili z poobedného spánku prebrať, nepodarilo sa im to.

Štvrtým zdrogovaným dieťaťom bol 2-ročný chlapec, ktorého rodičia vyzdvihli už o 12:00 h. Jeho matka si všimla, že je letargický a nereaguje. Odviezla ho rýchlo do nemocnice, kde mu lekári zachránili život.

Také šťastie už však nemali deti, ktoré v jasliach ostali. Polícia po príchode na miesto našla v bezvedomí dvoch chlapcov a 8 mesačné dievčatko. Previezli ich do nemocnice, kde jeden z chlapcov zomrel a druhý 2-ročný chlapec je v kritickom stave. Dievčatko je mimo ohrozenia života.

Prečítajte si tiež:

Lis na drogy

Denník NY Times uvádza, že pravdepodobne prišli deti do kontaktu s fentanylom. Polícia v zariadení našla lis – predmet, ktorý sa využíva na balenie veľkého množstva drog. Ako sa k nemu deti dostali, kto je za to zodpovedný a prečo bol takýto predmet v jasliach bude polícia naďalej vyšetrovať.

Týždeň pred udalosťou mala zariadenie kontrolovať inšpekcia. Tá údajne nič nenašla.

Krvavý útok nožom v škôlke na juhovýchode Číny. Viac sa dozviete vo videu: 

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Krimi

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.