Matka sa so svojimi 15 deťmi rozhodla zdolať Apalačský chodník. Pešo prejdú 3500 kilometrov

Apalačský chodník
Ilustračná snímka. Zdroj: Profimedia.sk

Američanka Nikki Battisová sa so svojimi 15 deťmi vydala na cestu po Apalačskom chodníku, ktorý vedie cez 14 východných štátov USA a meria vyše 3500 kilometrov. Informoval o tom portál Novinky.cz.

Na cestu sa rozhodla s deťmi vydať po tom, čo sa jej rozpadlo manželstvo a ich podnikanie neprežilo pandémiu koronavírusu. Preto chcela rodinu takýmto spôsobom utužiť.

Na náročnú cestu sa vydali v marci. Spočiatku neprešili za deň viac než 10 kilometrov, keďže najmladšia členka rodiny má len štyri roky.

Po niekoľkých mesiacoch však zvládnu prejsť pri dobrom počasí za deň vyše 30 kilometrov. „Sú hrozne samostatné. Pre štvorročnú dcéru stále varím, ale šesťročný a osemročný si už uvaria samostatne. A ostatní sa o seba dokážu postarať úplne,“ povedala Battisová o svojich deťoch.

Početnej rodine ostáva do cieľa zhruba 850 kilometrov a o svojej ceste pravidelne informuje na stránke s názvom 32 Feet Up.

Apalačský chodník vedie zo štátu Maine pozdĺž Apalačských vrchov až do južnej Georgie. Ide o jednu z najobľúbenejších diaľkových trás v USA. Aspoň nejakú jej časť každoročne prejdú tri milióny návštevníkov.

Aleš Tvrdý precestoval takmer 70 krajín a manželku si našiel v Namíbii. Ján Tribula oboch zobral na hory. Pozrite si reportáž:

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Zaujímavosti

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.