VIDEO: Turistov na pláži prekvapil obrovský žralok. Okamžite mu utekali na pomoc

VIDEO: Turistov na pláži prekvapil obrovský žralok. Okamžite mu utekali na pomoc
Muži sa snažia vtiahnuť žraloka do vody. Zdroj: Facebook/Tina Fey

Manželia z amerického Texasu zažili počas slnečného dňa, ktorý trávili na floridskej pláži so svojimi priateľmi, veľmi neobvyklú udalosť.

Až na plytčinu sa dostal dezorientovaný žralok. Keď pár informoval miestne úrady, povedali im, že vraj nemôžu nič robiť.

Skupina kamarátov sa tak rozhodla vziať vec do vlastných rúk a zmätenej parybe pomôcť z brehu naspäť do mora.

Tina Feyová s mužom Joshom pricestovali z rodného Texasu na Floridu, aby oslávili spoločné výročie. V rámci pobytu zamierili s priateľmi na obľúbenú pláž Pencasola.

Tá sa nachádza na dlhom ostrove lemovanom ikonickými rekreačnými areálmi. Počas odpočinku si však jeden z ich kamarátov všimol neďaleko od nich čudný úkaz, píše web Miami Herald.

Samica žraloka mako sa priblížila až k brehu, odkiaľ sa už nedokázala dostať naspäť do hlbšej vody. Skupina priateľov sa rozhodla zavolať miestnym úradom, ktoré sa venujú pomoci divokej zveri.

Prečítajte si tiež:

Nechceli sa nečinne prizerať

Tam im však povedali, že pre morského predátora nemôžu nič urobiť. Skupinka sa rozhodla vyriešiť vec po svojom. Nehodlali sa nečinne prizerať, ako bude paryba dlhý čas umierať na súši.

Na pomoc im prišli aj ďalší návštevníci pláže. Skupina chytila žraloka za chvost a pokúsila sa ho zatiahnuť naspäť do mora.

Keď sa tvor posunul, pretočil sa inštinktívne na bok a začal so sebou podráždene hádzať. Opakovane sa bránil pri snahe o záchranu.

Napriek tomu sa ľuďom podarilo dostať ho späť do vody, aby mohol odplávať. Josh Fey neskôr všetkým účastníkom záchrannej akcie poďakoval. Na presun morského tvora potreboval pomoc ďalších troch mužov.

Pred mesiacom sme vás informovali o tom, ako žralok v New Yorku pohryzol plavkyňu:

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Zaujímavosti

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.