Naháňačka s viedenskou políciou vyjde motorkára draho. Za 60 prečinov mu vystavili likvidačnú pokutu

Naháňačka s viedenskou políciou vyjde motorkára draho. Za 60 prečinov mu vystavili likvidačnú pokutu
Ilustračná snímka. Zdroj: Shutterstock.com/Haggardous50000

Naháňačka s policajtmi v uliciach Viedne vyjde 25-ročného Rakúšana poriadne draho, a to doslova.

Za viac než 60 prečinov, ktoré mal spáchať, keď strážcom zákona utekal, mu totiž podľa portálu Kurier úrady vystavili pokutu na 118 500 eur.

Svetu sa s ňou mal „pochváliť“ na sociálnej sieti TikTok so slovami, že jeho život pre túto chybu skončil.

Takmer pritom počas divokej jazdy pripravil o život iných. Dvaja chodci pred ním podľa portálu Heute len tak-tak uskočili a uhýbať pred ním muselo aj osobné auto.

Prečítajte si tiež:

Nejasné príčiny

Nie je pritom jasné, prečo sa pre takéto šialené správanie rozhodol. Policajti totiž chceli mladíka údajne zastaviť len pre bežnú kontrolu.

Keď ho po dolapení testovali na alkohol a drogy, výsledok oboch kontrol bol negatívny.

​Výška pokuty vyvolala na sociálnych sieťach rozličné reakcie. Mnohí komentujúci vyjadrili ľútosť a pokutu označili za prehnanú.

Niektorí mu dokonca ponúkli pomoc. Podľa iných si, naopak, trest zaslúži. Sám mladík vraj hodlá výšku pokuty napadnúť na súde.

Na konci augusta sme vás informovali, že Bratislavou sa v protismere rútil nafetovaný motorkár:

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Krimi

Dôležité udalosti

Krátka správa

V dôsledku záplav bolo z Líbye vnútorne vysídlených už vyše 43 000 ľudí.

Oznámila to vo štvrtok Medzinárodná organizácia pre migráciu. Obyvatelia z postihnutých oblastí naliehavo potrebujú pitnú vodu, jedlo, aj psychosociálnu pomoc a podporu duševného zdravia.

Krátka správa

Frakcia maďarského Fideszu nepodporí vstup Švédska do NATO.

Uviedli to poslanci parlamentných frakcií vládnych strán Fidesz-KDNP, ktorí rokujú druhý deň v severomaďarskom Ostrihome. Poslanci si v rámci tohto výjazdového rokovania pozreli desaťminútový švédsky dokumentárny film s kritickým obsahom k demokracii v Maďarsku. Gulyás o filme povedal, že je šokujúci a plný klamstiev. Maďarsko podľa jeho slov očakáva od Štokholmu vysvetlenie.

Krátka správa

Zosadený nigerský prezident sa domáha prepustenia cez súdny dvor ECOWAS.

Mohamed Bazoum podal sťažnosť na súdny dvor Hospodárskeho združenia západoafrických štátov (ECOWAS) vo veci svojho únosu a zadržiavania. Bazoumov právnik Seydou Diagne žiada, aby nariadil okamžité prepustenie Bazouma, jeho manželky a ich syna. Sú internovaní od 26. júla, keď v Nigeri došlo k prevratu.

Krátka správa

India prestala v Kanade vydávať víza.

Ottawa oznámila, že upravuje počet svojich diplomatov v tejto ázijskej krajine. Naí Dillí a Ottawa vypukol diplomatický spor po vyhostení  indického diplomata pre údajné zapojenie indickej vlády do vraždy sikhského aktivistu Hardeepa Singha Nijjara v Kanade.