Zjedla obľúbenú rybu, teraz bojuje o život. Žene museli amputovať všetky štyri končatiny

Žena, ktorá je rybu
Ilustračná snímka Zdroj: Profimedia.sk

Američanka Laura Barajasová už niekoľko mesiacov bojuje o život. Zjedla tilapiu, ktorá bola kontaminovaná nebezpečnou mäsožravou baktériou, informuje tn.cz s odvolaním sa na New York Post.

„Uviedli ju do kómy. Mala čierne prsty, čierne nohy, čiernu spodnú peru. Mala úplnú sepsu a zlyhávali jej obličky,“ uviedla kamarátka Laury.

Aby matku šesťročného syna zachránili, museli jej počas operácie žene amputovať všetky končatiny.

Prečítajte si tiež:

V tilapii totiž bola vzácna mäsožravá baktéria Vibrio vulnificus, upozornil denník New York Post. Tá býva v surových morských plodoch.

„Touto baktériou sa môžete nakaziť buď tak, že zjete niečo, čo je ňou kontaminované, alebo tak, že máte ranu alebo čerstvé tetovanie vo vode, v ktorej táto baktéria žije," vysvetlila expertka na infekčné choroby Natasha Spottiswoodová.

Baktéria je nebezpečná predovšetkým pre ľudí so slabou imunitou. Zomrie asi pätina nakazených.

Neustále znečistený Malý Dunaj pripravil o život už tisíce rýb, situácia je dlhodobo katastrofálna. Viac vo videu:

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Zdravie

Dôležité udalosti

Krátka správa

Pápež na otvorení synody poukázal na potrebu otvorenia cirkvi pre všetkých.

Spravil tak v čase napätia súvisiaceho s veriacimi, ktorí sú členmi LGBTQ komunity alebo sú rozvedení. Generálne zhromaždenie Biskupskej synody vo Vatikáne bude zamerané na budúcnosť katolíckej cirkvi a bude sa na ňom diskutovať napríklad o úlohe žien v cirkvi, akceptácii členov LGBTQ komunity či následkoch klimatických zmien.

Krátka správa

Britský premiér Rishi Sunak vyzval západných spojencov, aby pokračovali v posielaní zbraní Ukrajine.

Spojené kráľovstvo vedie svet pri poskytovaní pomoci Ukrajine, vyhlásil premiér Sunak s tým, aby jej zahraniční spojenci pomohli vyhrať vojnu. „Boli sme prvou krajinou, ktorá poslala Kyjevu západné tanky. Boli sme prvou krajinou, ktorá poslala Kyjevu zbrane s dlhým dostrelom a prvou krajinou, ktorá súhlasila s výcvikom ukrajinských pilotov, potom nasledovalo desať ďalších,“ vypočítaval Sunak.

Krátka správa

Rusko tvrdí, že na svojom území zostrelilo v noci 31 ukrajinských dronov.

Rusi uviedli, že zmarili snahy Kyjeva preniknúť na Krym. „Systémy vzdušnej obrany na území Belgorodskej, Brianskej a Kurskej oblasti zachytili a zničili 31 ukrajinských bezpilotných lietadiel,“ uviedlo ruské ministerstvo obrany na sociálnej sieti Telegram. Obete hlásené neboli. (TASR)