Zjedla obľúbenú rybu, teraz bojuje o život. Žene museli amputovať všetky štyri končatiny

Žena, ktorá je rybu
Ilustračná snímka Zdroj: Profimedia.sk

Američanka Laura Barajasová už niekoľko mesiacov bojuje o život. Zjedla tilapiu, ktorá bola kontaminovaná nebezpečnou mäsožravou baktériou, informuje tn.cz s odvolaním sa na New York Post.

„Uviedli ju do kómy. Mala čierne prsty, čierne nohy, čiernu spodnú peru. Mala úplnú sepsu a zlyhávali jej obličky,“ uviedla kamarátka Laury.

Aby matku šesťročného syna zachránili, museli jej počas operácie žene amputovať všetky končatiny.

Prečítajte si tiež:

V tilapii totiž bola vzácna mäsožravá baktéria Vibrio vulnificus, upozornil denník New York Post. Tá býva v surových morských plodoch.

„Touto baktériou sa môžete nakaziť buď tak, že zjete niečo, čo je ňou kontaminované, alebo tak, že máte ranu alebo čerstvé tetovanie vo vode, v ktorej táto baktéria žije," vysvetlila expertka na infekčné choroby Natasha Spottiswoodová.

Baktéria je nebezpečná predovšetkým pre ľudí so slabou imunitou. Zomrie asi pätina nakazených.

Neustále znečistený Malý Dunaj pripravil o život už tisíce rýb, situácia je dlhodobo katastrofálna. Viac vo videu:

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Zdravie

Dôležité udalosti

Krátka správa

Premiér Saska žiada pre migráciu kontroly na hraniciach s Poľskom a ČR.

Premiér východonemeckej spolkovej krajiny Sasko Michael Kretschmer vyzval na zavedenie kontrol na hraniciach s Poľskom a Českou republikou, aby sa obmedzil prílev migrantov. Nemecký Spolkový úrad pre migráciu a utečencov (BAMF) koncom augusta zaregistroval vyše 204.000 žiadostí o azyl. V porovnaní s rovnakým obdobím v minulom roku to je 77-percentný nárast. (TASR)