Mladík v Česku odpadol, keď streamoval. Muža, ktorý ho potom okradol, tak nakrútila kamera

Česká polícia
Ilustračná snímka. Zdroj: Profimedia.sk

Nešikovný zlodej v Česku. Muž okradol mladíka, ktorý odpadol pri vlakovej stanici v Moste. Nevedel však, že mladý muž práve streamoval, a tak celú lúpež zachytila kamera, píše portál iDNES.cz.

Videozáznam zo živého vysielania sa dostal do rúk polície. 

„Obvinený sa zachoval ako hyena. Namiesto pomoci ležiacemu mužovi odcudzil mobilný telefón aj so slúchadlami a s vecami za 22-tisíc (zhruba 900 eur) odišiel,“ popísal policajný hovorca Václav Krieger.

Ukázalo sa, že muž bol už v minulosti dvakrát odsúdený za majetkové delikty. V prípade dokázania viny mu za túto lúpež hrozí trojročný pobyt za mrežami.

Expolicajt, ktorého zbraň nešťastne usmrtila mladú ženu, porušil známu zásadu. Existujú dve verzie, prečo spustil paľbu. Viac v reportáži:

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Krimi

Dôležité udalosti

Krátka správa

V dôsledku záplav bolo z Líbye vnútorne vysídlených už vyše 43 000 ľudí.

Oznámila to vo štvrtok Medzinárodná organizácia pre migráciu. Obyvatelia z postihnutých oblastí naliehavo potrebujú pitnú vodu, jedlo, aj psychosociálnu pomoc a podporu duševného zdravia.

Krátka správa

Frakcia maďarského Fideszu nepodporí vstup Švédska do NATO.

Uviedli to poslanci parlamentných frakcií vládnych strán Fidesz-KDNP, ktorí rokujú druhý deň v severomaďarskom Ostrihome. Poslanci si v rámci tohto výjazdového rokovania pozreli desaťminútový švédsky dokumentárny film s kritickým obsahom k demokracii v Maďarsku. Gulyás o filme povedal, že je šokujúci a plný klamstiev. Maďarsko podľa jeho slov očakáva od Štokholmu vysvetlenie.

Krátka správa

Zosadený nigerský prezident sa domáha prepustenia cez súdny dvor ECOWAS.

Mohamed Bazoum podal sťažnosť na súdny dvor Hospodárskeho združenia západoafrických štátov (ECOWAS) vo veci svojho únosu a zadržiavania. Bazoumov právnik Seydou Diagne žiada, aby nariadil okamžité prepustenie Bazouma, jeho manželky a ich syna. Sú internovaní od 26. júla, keď v Nigeri došlo k prevratu.

Krátka správa

India prestala v Kanade vydávať víza.

Ottawa oznámila, že upravuje počet svojich diplomatov v tejto ázijskej krajine. Naí Dillí a Ottawa vypukol diplomatický spor po vyhostení  indického diplomata pre údajné zapojenie indickej vlády do vraždy sikhského aktivistu Hardeepa Singha Nijjara v Kanade.