Mladík v Česku odpadol, keď streamoval. Muža, ktorý ho potom okradol, tak nakrútila kamera

Česká polícia
Ilustračná snímka. Zdroj: Profimedia.sk

Nešikovný zlodej v Česku. Muž okradol mladíka, ktorý odpadol pri vlakovej stanici v Moste. Nevedel však, že mladý muž práve streamoval, a tak celú lúpež zachytila kamera, píše portál iDNES.cz.

Videozáznam zo živého vysielania sa dostal do rúk polície. 

„Obvinený sa zachoval ako hyena. Namiesto pomoci ležiacemu mužovi odcudzil mobilný telefón aj so slúchadlami a s vecami za 22-tisíc (zhruba 900 eur) odišiel,“ popísal policajný hovorca Václav Krieger.

Ukázalo sa, že muž bol už v minulosti dvakrát odsúdený za majetkové delikty. V prípade dokázania viny mu za túto lúpež hrozí trojročný pobyt za mrežami.

Expolicajt, ktorého zbraň nešťastne usmrtila mladú ženu, porušil známu zásadu. Existujú dve verzie, prečo spustil paľbu. Viac v reportáži:

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Krimi

Dôležité udalosti

Krátka správa

Najmenej sedem životov a deväť nezvestných si vyžiadali prívalové povodne na západe Mexika

Podľa guvernéra štátu Jalisco Enriqueho Alfara sa hasičom, príslušníkom Červeného kríža a záchranárom z troch okolitých miest podarilo z vody zachrániť troch ľudí. Príčinou záplav bola podľa miestnych úradov zvýšená hladina vody v potoku Jalocote, ktorý sa vylial z brehov. Následné zosuvy pôdy po prudkých dažďoch poškodili niekoľko domov a mostov. (TASR)

Krátka správa

Dopravná nehoda nákladného auta v Tunisku si vyžiadala deväť obetí a päť zranených.

Väčšina z nich bola z radov migrantov zo subsaharskej Afriky. K dopravnej nehode došlo v noci, keď sa nákladné auto prevrátilo na ceste spájajúcej mestá Nasr Allah a Menzel Mehiri v oblasti Kairouan. (TASR)

Krátka správa

Premiér Saska žiada pre migráciu kontroly na hraniciach s Poľskom a ČR.

Premiér východonemeckej spolkovej krajiny Sasko Michael Kretschmer vyzval na zavedenie kontrol na hraniciach s Poľskom a Českou republikou, aby sa obmedzil prílev migrantov. Nemecký Spolkový úrad pre migráciu a utečencov (BAMF) koncom augusta zaregistroval vyše 204.000 žiadostí o azyl. V porovnaní s rovnakým obdobím v minulom roku to je 77-percentný nárast. (TASR)